FT, Oyakbank'ın fiyatını açıkladı

FT, Oyakbank'ın fiyatını açıkladı

Fınancıal Times, Oyakbank'ı satın alma konusunda anlaşmaya daha yakın olduğu belirtilen Standard Chartered bankasının,

FT, Oyakbank'ın fiyatını açıkladı
16px
24px
20.01.2007 06:36
ABONE OLgoogle

Fınancıal Times gazetesi, Oyakbank'ı satın alma konusunda anlaşmaya daha yakın olduğu belirtilen Standard Chartered bankasının, yaklaşık 2 milyar dolarlık bir meblağla karşı karşıya olduğunu yazdı. Financial Times'ın haberine göre analistler, bu satın alma için İngiliz bankasının en az 1 milyar dolar sermaye artırımına ihtiyacı olduğunu hesaplıyorlar.

Analistler, sermaye artırımı yapmaması halinde bu büyüklükte bir anlaşmanın Standard Chartered'ın sermaye rasyolarını düşüreceğine işaret ediyorlar. Standard Chartered'ın Oyakbank'la ilgili görüşmelerinin aylardır sürdüğünü hatırlatan gazete, konuya yakın kaynaklara göre resmi bir anlaşmanın çok yakında beklenmediğini de belirtti. Standard Chartered'ın Oyakbank'ı satın almasının beklendiği haberi üzerine bankanın hisse senetleri binde 2 civarında değer kazandı. Standard Chartered son iki yılda dört satın alma işlemi gerçekleştirdi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde