'Federasyon gidecek dedim ve gitti'

'Federasyon gidecek dedim ve gitti'

Demirören: "Beşiktaş Kulubü Başkanı olarak federasyon gidecek dedim ve gitti"

'Federasyon gidecek dedim ve gitti'
16px
24px
24.02.2008 18:46
ABONE OLgoogle
Beşiktaş Kulubü Başkanı Yıldırım Demirören, "Ben Fenerbahçe ile oynanan lig maçından sonra Federasyon Başkanı gidecek dedim ve gitti. Beşiktaş başkanı söylediği her sözü yerine getirir." dedi.

Lütfi Kırdar Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan mali ve idari kongrenin bitiminde kürsüye gelen Başkan Yıldırım Demirören, üyelere gelin yeni bir sayfa açalım diyerek şöyle konuştu:

"Burada Beşiktaş'ın geleceğini tartışıyoruz. Ben Fenerbahçe maçından sonra Beşiktaş Kulubü Başkanı olarak Futbol Federasyonu Başkanı ve yönetimi gidecek demiştim ve gittiler. Beşiktaş Kulubü Başkanı söylediği her sözün arkasında durur ve yapar. Federasyondan Beşiktaş'a hak istemiyoruz. Herkese adil olmasını istiyorduk."

Fenerbahçe maçından sonra vermiş olduğu "Sivasspor maçına PAF takımıyla çıkacağız" açıklamasını da hatırlatan Demirören, "Aynı durum olsa yine aynı kararı alarız. Ancak o maçtan sonra futbolcularımız biz as kadro ile çıkalım ve bu durumdan kurtulalım dedikleri için as kadro ile çıktık" diye konuştu.

Öte yandan Vicente Del Bosque davası konusunda da konuşan Başkan Demirören, "Delbosque davası devam ediyor. Biz bu davayı federasyonda kazandık. Biz ondan alacaklıyız. Bu dava Türkiye'nin davasıdır. CAS'ta hakkımızı savunmayı sonuna kadar sürdüreceğiz." dedi.

Beşiktaş'ın borcu 90 milyon YTL 

Beşiktaş Kulubü'nün 31 Aralık 2007 tarihi itibari ile Başkan Yıldırım Demirören'in alacağı dışında borcunun 50.6 milyon YTL olduğu açıklandı. Kulubün Başkan Demirören'e ise 34 milyon dolar borcunun olduğu kaydedildi.

Bu arada Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'nin borcunun 69 milyon 642 bin YTL olduğu, AŞ'nin alacağının ise 28 milyon 68 bin YTL'yi bulduğu açıklandı. Derneğin borcunun ise 51 milyon 68 bin YTL, alacağının ise 3 bin 591 YTL olduğu ifade edildi.

Kulübün toplam borcunun ise 90 milyon 89 bin YTL olduğu açıklandı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde