FBI müthiş Türkler'in peşinde

FBI müthiş Türkler'in peşinde

Amerika'nın ünlü kumarhaneler şehri Las Vegas'ta, katıldıkları oyunlarda hilekarlık yapan 5 Türk, 3 trilyon lira çarptı. Çetenin beyni ise bir kadın....

FBI müthiş Türkler'in peşinde
16px
24px
25.09.2007 11:13
ABONE OLgoogle

ABD, son yılların en büyük dolandırıcılık olayıyla sarsıldı. Tamamı Türk olan kumar çetesi, sırra kadem bastı.
Cennetten arsa satan, içinde memleket havasının olduğunu öne sürüp millete parayla hava dağıtan, civcivleri boyayıp rengarenk haliyle tezgaha koyan yurdum uyanıkları, sonunda Amerika'yı da birbirine kattı.

İŞARET KOYMUŞLAR
Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), şu sıralar ne seri katilleri ne de teröristleri arıyor. FBI, kumarhaneler cenneti Las Vegas'ta hile yaparak tam 2 milyon dolar (yaklaşık 3 trilyon lira) çarpan 5 Türk'- ün peşinde. Nevada eyaletine bağlı Las Vegas'taki kumarhanelerde sıradan müşteri gibi davranan çetenin beyni Ayşe Benli (50) ile Cumali Pelik (50), Zeki Üçkol, Recep Turna (48) ve Ahmet Ural'ın (48), poker kağıtlarına özel işaretler koyarak ya da değiştirerek milyon dolarlık vurgun yaptığı öne sürülüyor. Müthiş dolandırıcılık olayının ortaya çıkması üzerine FBI ve polis alarma geçti. Ekipler, başta Nevada olmak üzere tüm ülkede dolandırıcıları bulmak için seferber oldu. Fotoğrafları internetten de yayınlanan zanlıların göz, saç rengi, boy ve yaşlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor.

CEZASI 5 YIL HAPİS
Zanlılar, Şans Oyunları Denetleme Kurulu'un 'en çok arananlar' listesinde üst sıralarda bulunuyor. Nevada eyaletinde kumarda hile yapmak ağır suç sayılıyor. Bu yüzden çete üyeleri yakalandıkları zaman 'kumarda hileli hareket, kağıtları değiştirmek, soygun yapmak ve çete kurmak'tan 5 yıl hapisle yargılanacak.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde