Eşi Gezi kararlarını eleştirmişti: Uşak Valisi Funda Kocabıyık merkeze çekildi

Eşi Gezi kararlarını eleştirmişti: Uşak Valisi Funda Kocabıyık merkeze çekildi

Eski AK Partili Milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın Gezi Davası'nı Adnan Menderes'in yargılanmasına benzetmesinin ardından eşi Uşak Valisi Funda Kocabıyık merkeze çekildi.

Eşi Gezi kararlarını eleştirmişti: Uşak Valisi Funda Kocabıyık merkeze çekildi
16px
24px
27.04.2022 15:12
ABONE OLgoogle

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, eşi Hüseyin Kocabıyık'ın gezi kararlarını eleştirmesi sonrası merkeze çekildi.

İçişleri Bakanlığı, Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın geçici olarak İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Uşak Valisi Funda Kocabıyık geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Uşak Valisi sokakta vatandaşı azarladı, sosyal medya ayağa kalktı

Eski AKP İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile AKP'ye sert eleştirilerde bulumuştu. 

Kocabıyık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bizimki de nasıl bir kader böyle! Tüm hayatımızda CHP’nin 1946’da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019’da İstanbul’da bir benzerini biz yaptık. Hayatımız boyunca Menderes’i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar" demişti.

Kocabıyık, paylaşımlarında şunları söylemişti:

"Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz.

"Yazdıklarımı kimse başka yerlere çekmesin" diyen Kocabıyık, "Ak parti kuruluş beyannamesi benim yazdıklarımın referansıdır. Biz bu partide fikirlerimizi her zaman özgürce söyledik ve söyleriz. Yazdıklarım ilkeseldir."

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde