Erke yönetim dönergeci yaptı!

Erke yönetim dönergeci yaptı!

Erke"nin mucize girişimi henüz ortaya çıkmadı. Ancak yönetimi daha fazla bekleyemedi!

Erke yönetim dönergeci yaptı!
16px
24px
24.06.2008 08:49
ABONE OLgoogle

KAMUOYUNA yakıt gerektirmeyen sınırsız elektrik üreten makine olarak tanıtılan Erke Dönergeci"ni üreten şirketin yönetim kurulu başkanı değişti. Şirketin büyük hissedarı ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Mustafa Naci Öztürk görevinden ayrıldı.

Öztürk, yine yönetim kurulu kararı ile "süresiz" olarak Onursal Başkanlığa getirildi. Erke Araştırmaları ve Mühendislik Şirketi"nin internet sitesinde yapılan duyuruya göre Yönetim Kurulu yeni başkanı ise Faruk Canız oldu. Duyuruda "Şirketimiz kurucularından, yönetim kurulu başkanımız ve şirketimizin en büyük hissedarı olan Mustafa Naci Öztürk kendi isteği üzerine aktif yönetim kurulu üyeliğinden ayrılmıştır. Yönetim kurulumuzun almış olduğu 28 Nisan 2008 tarihli kararı ile boşalan yönetim kurulu üyeliğine ilk genel kurul toplantısında ortakların onayına sunulmak üzere Faruk Canız seçilmiştir. Mustafa Naci Öztürk şirketimizin en büyük hissedarı olmaya devam etmektedir" denildi.

HEDEFLERİ SINIRSIZ ELEKTRİK

ERKE dönergeci Türkiye"nin gündemine 21 Kasım 2006"da yapılan toplantı ile girmişti. "Çağın buluşu" olarak duyurulan dönergecin 2007"de açıklanacağı belirtilmiş ancak sonra herhangi bir ses çıkmamıştı. Çevreye zarar vermeyen, istenilen güç ve sürati sağlayabilen, doğrudan hareketin elde edilebildiği, yakıt gerektirmeyen bir kuvvet makinesi, istenen yerde istenen miktarda sınırsız elektrik üretme yeteneğine sahip olduğunu söylediler. Tüm taşıtlarda kullanılabileceğini açıkladı" olarak tanımlanan fakat bilimsel ve teknik açıklama yapılmayan dönergecin toplantısına Eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, emekli Orgeneral Necati Özgen, emekli Orgeneral Kemal Yavuz, emekli Orgeneral Fikret Boztepe, emekli Korgeneral Köksal Karabay ve eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş da katılmıştı. Bilimadamları, makinenin, "enerjinin sakınımı kanunu" gereği mümkün olmadığını söylediler.

Emekli generaller Erke için buluşmuştu

Erke Projesi ilk olarak 2006"daki basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulmuştu. Toplantıya emekli generallerle Tuncay Özkan"ın da katılması ve Türkiye"nin kaderini değiştirecek proje olarak lanse edilmesi dikkatlerin Erke üzerinde toplanmasına yol açmıştı.

İbrahim Acar/Star

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde