Ergenekon, Güler Kömürcü'yü yedi

Ergenekon, Güler Kömürcü'yü yedi

Ergenekon İddianamesi'nde adı geçen ve tutuklu sanıklarından Zekeriya Öztürk ile cezaevinde evlenen Akşam'ın köşe yazarı Kömürcü'nün işine son verdi.

Ergenekon, Güler Kömürcü'yü yedi
16px
24px
14.07.2008 23:11
ABONE OLgoogle

Akşam Gazetesi yönetimi,Ergenekon İddianamesi'nde adı geçen ve davanın tutuklu sanıklarından Zekeriya Öztürk ile cezaevinde evlenen köşe yazarı Güler Kömürcü'nün işine son verdi.

Ocak ayındaki Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ancak daha sonra serbest bırakılan Akşam Gazetesi yazarı Güler Kömürcü ile Akşam Gazetesi yollarını ayırma kararı verdi.

Karar az önce izinde bulunan Güler Kömürcü'ye tebliğ edildi.

 Kömürcü geçtiğimiz hafta Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Yüzbaşı Mehmet Z.Öztürk ile Tekirdağ Cezaevi'nde gerçekleştirilen bir nikah töreniyle evlenmişti.

 Güler Kömürcü'nün köşe yazarlığına son verilmesinin altında bugün açıklanan Ergenekon İddianamesi'nde "terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuksuz sanık olarak yeralması ve ayrıca davanın tutuklu sanığı ile gerçekleştirdiği nikahın etkin olduğu öne sürülüyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde