Erdoğan: Tarlamız bereketleniyor

Erdoğan: Tarlamız bereketleniyor

AK Parti grup toplantısında Başbakan Erdoğan, 'Tarlamız bereketleniyor' dedi.

Erdoğan: Tarlamız bereketleniyor
16px
24px
17.03.2008 14:44
ABONE OLgoogle
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın açtığı kapatma davası üzerine toplanan AK Parti Meclis Grubu toplantısı başladı.

Saat 13.00'de toplanacağı duyurulan AK Parti Grup toplantısı, Bakanlar Kurulu toplantısının uzaması nedeniyle yaklaşık 45 dakika gecikmeli olarak başladı. Bakanlar Kurulu toplantısından sonra, önce bakanlar, ardından da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Meclis'e geldi.

Olağanüstü ve basına kapalı olarak toplanan AK Parti grup toplantısı için Meclis'te olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Gazeteciler ve ziyaretçiler, önce iç kulisten çıkarıldı, ardından da dış kulisin de dışına çıkarıldı. Gazetecilerin, ancak Şeref Holü'nde beklemesine izin verildi.

TOPLANTI KISA SÜRDÜ

Bakanlar Kurulu toplantısının uzaması nedeniyle gecikmeli başlayan toplantı sürpriz şekilde kısa sürdü. Saat 13.45 sıralaraında başlayan toplantı 14.30'da sonra erdi.

Toplantıdan ayrılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilerin, MHP'nin Anayasa değişiklik teklifiyle ilgili sorularına cevap vermedi. Başbakan Erdoğan, kurmaylarıyla birlikte Meclis'teki makamına geçti.

TOPRAĞIMIZA BEREKET

Erdoğan, "Bunlar bizim tarlamızı bereketlendiriyor. Oylarımız daha da artacak." dedi.

AK Parti'nin basına kapalı olarak yapılan grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletvekillerine moral verdi ve açılan kapatma davasından olumsuz yönde etkilenmemelerini istedi.

Erdoğan'ın, kapatma davasının AK Parti'nin oylarını artırdığını belirterek, "Bunlar bizim toprağımıza bereket ekiyor" dediği öğrenildi.

Grupta yaptığı konuşmada, milletvekillerine moral veren Başbakan Erdoğan'ın, AK Parti'nin iktidarda olduğu döneme ilişkin önemli icraatlerden örnekler verdiği öğrenildi. Kapatma davasıyla ilgili olarak, "Bu partiyi millet kurdu, kimse yıkamaz" diyen Başbakan Erdoğan'ın, kapatma davasından sonra milletvekillerinde oluşan panik havası konusunda uyarıda bulunduğu ve 'panik havasına gerek yok' dediği belirtiliyor.

Milletvekillerinden bu dava yerine 2009'da yapılacak yerel seçimlere odaklanmalarını isteyen Erdoğan'ın, "Bundan sonra rotamız 2009 yerel seçimleridir. Seçim bölgelerinize 15 günde bir gidiyorsanız, bundan sonra her hafta gidin" dediği öğrenildi.

Milletvekillerini rastegele açıklama yapmamaları konusunda uyaran Başbakan Edoğan, "Bundan sonraki süreci Genel Merkez yürütecektir" diyerek milletvekillerinden sessiz kalmalarını istedi. Erdoğan, bu süreçte yapılacak konuşmaların aleyhte kullanılabileceğini dile getirdi.

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde