Erdoğan, Güllüce'nin nikahına katılamadı

Erdoğan, Güllüce'nin nikahına katılamadı

Başbakan Erdoğan, İdris Güllüce'nin oğlunun nikahına katılamadı. Peki neden?

Erdoğan, Güllüce'nin nikahına katılamadı
16px
24px
24.05.2008 19:18
ABONE OLgoogle
AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce oğlunun evlendirdi. Nikaha katılması beklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise gözündeki rahatsızlıktan dolayı gelemedi. Yerine eşi Emine Erdoğan'ı gönderdi. Emine Erdoğan, gelinin nikah şahitliğini yaptı.

Milletvekili İdris Güllüce'nin oğlu Muhammed Sadık Güllüce ile Prof.Dr.Metin Aydın'ın kızı Yasemen Aydın'ın nikahı Feshane'de kıyıldı. Nikah törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çok istemesine rağmen katılamadı. Gözündeki rahatsızlığın devam etmesi nedeniyle bugünkü programlarının büyük kısmını iptal eden Erdoğan nikah törenine de gelemedi. Babakan katılmazken nikaha eşi Emine Erdoğan geldi. Nikah törenine ayrıca Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ile çok sayıda milletvekili katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın kıydığı nikahta gelin Yasemen Aydın'ın şahitliğini Emine Erdoğan ile Sağlık Bakanı Akdağ yaptı. Damat Muhammed Sadık Güllüce'nin şahitliğini ise Atilla Koç ile Hüseyin Tanrıverdi gerçekleştirdi.

Nikahın kıyılmasının ardından Kadir Topbaş kısa bir konuşma yaptı. Topbaş, "Uzun süre bereber çalıştığımız kadim dostumuz İdris Güllüce'nin biricik oğlunun nikahındı kıymak bize şeref verdi." dedi. Çifte mutluluklar dileyen Topbaş, "Gençlere şunu tavsiye ediyorum. Asla dilinizden sevgi sözcüklerini düşürmeyin." dedi. Topbaş daha sonra mikrofon ile aile cüzdanını Emine Erdoğan'a verdi.

Emine Erdoğan, "Çok yakın dostumuz olan Güllüce ailesinin bu mutlu günlerinde yanlarında olduğum için çok mutluyum. Başbakanımız maalesef gelemediler. Hepinize sevgilerini saygılarını iletti." dedi. Ailenin adeta bir devlet olduğuna işaret eden Erdoğan, "Ülkemiz ne kadar güçlü ailelerden oluşursa biz de ülke olarak o kadar güçlü oluruz" dedi.

Emine Erdoğan daha sonra aile cüzdanını gelin Yasemen Aydın'a verdi. Erdoğan ayrıca geline bir bilezik taktı. Sonrasında ise İdris Güllüce, eşi Fatma Güllüce, gelinin babası Metin Aydın, annesi Nilüfer Aydın ve nikah şahitleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde