Enerji devi Türkiye'yi seçti

Enerji devi Türkiye'yi seçti

Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, meyvelerini vermeye başladı

Enerji devi Türkiye'yi seçti
16px
24px
22.05.2008 08:12
ABONE OLgoogle

Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, dünyanın 3 büyük enerji aktarım ve dağıtım şirketinden biri olan Areva T&D Division'ın Türkiye'ye 105 milyon dolarlık yatırım yapmasını sağladı. Yatırım Ajansı ile Areva T&D tarafından yapılan açıklamada uygulamaya alınan strateji kapsamında, ilk etapta 50 milyon dolarlık yatırım yapılacağı belirtildi.

İDDİAMIZ GÜÇLENECEK

Dünyadaki en büyük dağıtım transformatörü üretim tesislerinden birini Türkiye'de açacak şirket, 600 kişiye istihdam sağlayacak. Areva T&D Aktarım ve Güç Dağıtım Bölümü Başkan Yardımcısı Ghislain Lescuyer, “Tesis Türkiye'nin elektrik ekipmanları talebine cevap vereceği gibi, bölgesel teknoloji liderliği iddiamızı güçlendirecek” dedi.

23 BİN ÇALIŞANI VAR

Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Alpaslan Korkmaz, alınan kararın istihdam, katma değer ve ihracat açısından ideal bir değerde olduğunu vurguladı. Dünyada 23 bin çalışanıyla enerji aktarımı ve dağıtımı konusunda hizmet veren firma, Kocaeli Gebze'de kurulu fabrikasında halen 1 bin 500'e yakın çalışanla hizmet veriyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde