Elektrikte kriz büyüyor

Elektrikte kriz büyüyor

ENERJİ BAKANI GÜLER'DEN ELEKTRİKÇİLERE YANIT: 'ÖLDÜK BİTTİK VARSA, AYNI GEMİDEYİZ'

Elektrikte kriz büyüyor
16px
24px
03.08.2006 13:00
ABONE OLgoogle

Güler ayrıca otoprodüktörlerin ucuza aldıkları doğal gazdan üretilen elektriğin yarısını kendi ihtiyacı için kullandığını, diğer yarısının ise satıldığını ifade etti.

Ankara Hilton Oteli'nde düzenlenen '1. Türkiye Elektrik Piyasası Konferansı'na katılan Bakan Güler, doğal gazı pahalı aldıkları gerekçesiyle kar yapamadıklarını belirten, hatta bazıları kapatma kararı alan otoprodüktör gruplarına yanıt verdi.

Üretimde yüzde 2,5 payı olan bir grubun, 'öldük bittik, kriz var' dediğini vurgulayan Güler, 'Öldük bittik varsa, aynı gemideyiz.Özel sektörün her kuruluşu için çırpınıyoruz. Zarar etmesinler diye çırpınıyoruz' dedi.

Özel sektörün en üst yöneticilerinin dahi, otoprodüktörlerin EÜAŞ'den yüzde 20 daha ucuza doğal gaz aldığını bilmediğini ifade edenGüler, otoprodüktörlere sanayici oldukları için rekabet edebilsinler diye daha ucuza gaz verildiğini söyledi.
 
 


 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde