Dünya liderleri kriz için toplanacak

Dünya liderleri kriz için toplanacak

Bush ve Sarkozy, mali kriz üzerine dünya liderlerinin toplanacağını açıkladı

Dünya liderleri kriz için toplanacak
16px
24px
19.10.2008 12:37
ABONE OLgoogle

ABD Başkanı George W. Bush ve Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, mali kriz üzerine dünya liderlerinin katılacağı bir zirvenin ABD'de düzenleneceğini ifade söyledi.

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso'yu Washington yakınlarındaki Camp David Başkanlık Konutu'nda ağırlayan ABD Başkanı George W. Bush, mali kriz üzerine ABD'de dünya liderlerinin katılacağı bir zirvenin düzenleneceğini söyledi.

Bush, "Çok yakın zamanda bu zirveye ev sahipliği yapmayı umuyorum" şeklinde konuştu. ABD Başkanı Bush, bu zirveye gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin katılacağını belirterek önemli bir problem üzerinde çalıştıklarını söyledi. Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy ile AB Komisyonu Barroso ise, AB ile Kanada zirvesinden sonra geldikleri Camp David'te Başkan Bush ile aynı fikirde olduklarını ifade ettiler.

Sarkozy, "En önemlisi bu dünya çapında bir krizdir ve buna dünya çapında bir çözüm bulmalıyız" şeklinde konuştu. Barroso, bu krizin global karşılık verilmesi geren bir global bir kriz olduğunu belirterek, yeni bir mali düzene ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde