Dünya devlerini geride bıraktı

Dünya devlerini geride bıraktı

Turkcell, iletişim ve teknoloji şirketlerinin Standard&Poor's finansal verilerine göre sıralandığı ''Businessweek Infotech 100'' listesinde 25. sırada yer aldı.

Dünya devlerini geride bıraktı
16px
24px
24.05.2008 11:38
ABONE OLgoogle

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Intel, Cisco, HP, LG, Samsung, SAP gibi dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinin önünde yer alan Turkcell, listeye giren Avrupa şirketleri arasında da 5. oldu.

Açıklamada, Turkcell'in, halka açık iletişim ve teknoloji şirketlerinin Standard&Poor's verilerine göre sıralandığı ''Businessweek Infotech 100'' listesine bu yıl 25. sıradan girdiği belirtilerek, 10 yıldır yayınlanan listeye üst üste beşinci kez giren Turkcell'in, listedeki Avrupa şirketleri arasında da 5. sırada yer aldığı kaydedildi.

Cisco, HP, LG, Samsung, Intel ve SAP gibi teknoloji devlerini geride bırakan Turkcell'in, aynı değerlendirmede hissedarlara sağlanan kazanç sıralamasında ise yıllık yüzde 34'lük artışla 24. sırada bulunduğu vurgulandı.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Turkcell'in üst üste beşinci kez Infotech 100 listesine girmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, ''Bu önemli araştırmada dünya devi şirketlerinin önünde Türkiye'nin Turkcell'i olarak yer almak bizi onurlandırdı, gururlandırdı. Bu başarı Turkcell çalışanları, iş ortakları ve bayilerinden oluşan ekosistemin ve Türkiye'nin başarısıdır. Hızımızı kesmiyoruz. Dünyada iletişim ve teknoloji alanındaki yatırımlarımızla fark yaratmaya devam etmek istiyoruz ve daha yapacak çok işimiz olduğuna inanıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Açıklamada, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden 19 iletişim ve teknoloji şirketinin girebildiği listede, son beş senede olduğu gibi bu yıl da Türkiye'den sadece Turkcell'in yer aldığına işaret edilerek, bu yıl Businessweek Infotech 100'de online alışveriş devi Amazon.com'un birinci sırayı aldığı, Apple'ın ikinci, IBM'in on üçüncü ve dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Oracle'ın 22., Microsoft'un ise 23. olduğu kaydedildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde