Dubaililerden bin kişiye istihdam

Dubaililerden bin kişiye istihdam

DUBAİ'Lİ İŞADAMI GUREYR, KÜTAHYA TAVŞANLI'DA ÇİMENTO FABRİKASI KURUYOR.

Dubaililerden bin kişiye istihdam
16px
24px
25.08.2006 11:30
ABONE OLgoogle

Önümüzdeki günlerde temeli atılacak olan çimento fabrikası yapımı için Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu, Tavşanlı Belediye Başkanı Ali İhsan Çakır ve Gureyr firmasının yetkilisi Sultan Gureyr açıklamalarda bulundu.

Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu, uzun bir zamandır üzerinde çalıştıkları çimento fabrikası yapımı için yer tahsisi yapıldığını, Çevre Bakanlığı tarafından ÇED raporu alındığını ve gerekli resmi işlemlerin tamamlandığını söyledi. Ordu, çimento fabrikasının ilçede önemli ölçüde ekonomik refah sağlayacağını kaydetti.

Dubai'li İşadamı Abdullah el-Gureyr'in oğlu ve Çimento Grubu Başkanı Sultan Gureyr, açıklamasında, projeyle ilgili 5-6 aydır çalışma yaptıklarını, şu anda çalışmaları tamamlamış durumda olduklarını kaydetti. Gureyr, "Kardeş ülke Türkiye'de ilk yatırımı Tavşanlı'ya yapıyoruz. İnşallah örnek bir yatırım olacak" dedi.

Çok yakın zamanda çimento fabrikası duyumlarını alacaksınız diyen Gureyr, "Başarılı bir proje birlik, beraberlik ve dayanışma ile olur. Teknoloji ve çevre düzeni için en iyi yatırımı hedefliyoruz. Proje süresince yardımcı olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

Tavşanlılı oda başkanlarının da hazır bulunduğu toplantıda konuşan Tavşanlı Belediye Başkanı Ali İhsan Çakır, 2005 yılında çıkan 5084 sayılı teşvik kanunununun üzerinden 1,5 yıl geçmesine rağmen önemli bir yatırım olmadığınıkaydetti. Dubaili Gureyr firmasının yatırımının yan sanayisiyle brirlikte 1000 kişiye istihdam sağlayacak önemli bir projeye imza attığını ifade ederek, "Beldemize teşrif ettikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki günlerde kazmayı vurunca yatırımın zevkini tadacağız" dedi.
 
Tanşanlı/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde