Dikkat! Başkan arayabilir

Dikkat! Başkan arayabilir

Kadir Topbaş'ın adını kullanarak dolandırıcılık yapan bir şebeke ile ilgili ihbarların alındığını bildirdi.

Dikkat! Başkan arayabilir
16px
24px
16.09.2010 08:52
ABONE OLgoogle

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, son zamanlarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın adını kullanarak dolandırıcılık yapan bir şebeke ile ilgili ihbarların alındığını bildirdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, “Sanal Özel Kalem Müdürlüğü” oluşturduğu ileri sürülen şebekenin, telefonla ünlü iş adamlarını arayarak, “Ben özel kalem müdürüyüm, sekreter şimdi sayın başkanı bağlayacak” diyerek iş adamlarından yardım talebinde bulundukları ve para istediklerinin tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, Topbaş'ın ya da belediyenin kurumsal olarak iş adamlarını arayarak para ve yardım talebinde bulunmadığı ifade edildi.

Telefonla yardım talebinde bulunanlara itibar edilmemesi gerektiği belirtilen açıklamada, böyle bir durum karşısında 155 Polis ile belediyenin 153 Beyaz Masa hattı ve Özel Kalem Müdürlüğünün 0212-4551300 numaralı telefonu aranarak bilgi verilmesi istendi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde