Deutsche Bank: Hükümet ve ordunun PKK konusunda sabrı taşıyor

Deutsche Bank: Hükümet ve ordunun PKK konusunda sabrı taşıyor

Uluslararası yatırım bankası Deutsche Bank, Türkiye'de hükümet ve ordunun “Kuzey Irak'taki terör örgütü PKK varlığı konusundaki sabrının taşmak üzere olduğu” yorumunda bulundu.

Deutsche Bank: Hükümet ve ordunun PKK konusunda sabrı taşıyor
16px
24px
19.07.2006 15:59
ABONE OLgoogle

Deutsche Bank tarafından yapılan analizde, önceki günkü Bakanlar Kurulu toplantısı gündeminin ağırlıklı olarak terör olayları olduğu belirtilirken, bu toplantının ardından, muhtemel bir sınır ötesi operasyonun işaretlerinin verildiği kaydedildi.

Analizde, Türkiye'nin Irak Hükümeti ve ABD'den, PKK ile Kuzey Irak'ta mücadele konusunda bir işbirliği istediği ifade edildi. Deutsche Bank analizinde, gerek Hükümet gerekse ordunun “PKK konusunda sabrının taşmak üzere olduğu, muhtemel bir Kuzey Irak harekatı için Silahlı Kuvvetlerin komuta kademesinde görev değişikliğinin yaşanacağı Ağustos ayının sonuna kadar bekleme ihtimali bulunduğu ve bundan sonra geniş kapsamlı yurtiçi ve sınır ötesi operasyon başlatılabileceği” kaydedildi. Analizde, bu çerçevede Türkiye'de ekonomi gündeminin yerine terörle mücadele konusunun ön plana çıktığı ifade edilirken, örnek olarak beklentilere rağmen yerli yatırımcıya dönük stopaj indirimine ilişkin kararın henüz çıkmaması gösterildi. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde