Demirören'den Lucescu açıklaması

Demirören'den Lucescu açıklaması

Demirören, Mircea Lucescu ile transfer görüşmesi yaptığı iddialarına cevap verdi

Demirören'den Lucescu açıklaması
16px
24px
05.10.2008 19:34
ABONE OLgoogle

Beşiktaş'ta Metalist Kharkiv yenilgisi sonrasında yaşanan kabus sürerken, Başkan Yıldırım Demirören, Mircea Lucescu ile transfer görüşmesi yaptığı iddiasını yalanladı. Bugün sabah saatlerinde Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve Menejer Sinan Engin'le görüşen Başkan Demirören, Sağlam'ın arkasında olduğunu söyledi.

UEFA Kupası 1. tur rövanş maçında Ukrayna'nın Metalist Kharkiv takımına 4 - 1 yenilerek elenen Beşiktaş'ta maç sonrası Shakhtar Donetsk Takımı'nın teknik direktörü Beşiktaş'ın eski çalıştırıcı Mircea Lucescu ile görüşerek anlaştığı haberlerini Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in yalanladığı ve Ertuğrul Sağlam'ın arkasında olduğunu söylediği belirtildi.

Başkan Yıldırım Demirören'in Ukrayna'dan dönmesinin ardından Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın Başkan Demirören'den görüşme talebinde bulunduğu ve başkanın da kabul ederek, Kandilli'deki evine çağırdığı öğrenildi.

Menejer Sinan Engin ile birlikte Başkan Demirören'in evine giden genç teknik adamın başkana, ''İlk maçta kazandığımız ikinci maçta ise kötü bir günümüzde olduğumuz için Beşiktaş'a yakışmayan bir oyun ve kişisel hatalarla yediğimiz gollerle elendik. Biz de çok üzgünüz. Fakat yazılıp çizilenler, sizin eski teknik direktör Lucescu ile görüştüğünüzün ve anlaştığınızın söylenip yazılması bizi oldukça rahatsız etti. Dünyanın hiç bir yerinde olmadığı gibi Türkiye'de de pek rastlanmayan bir şekilde yönetici arkadaşlarınız bizi acımasızca eleştiriyor. Bu olayların aslı nedir, sizin görüşünüz nedir? Siz de görevi bırakmamızı istiyorsanız biz de gerekeni yapalım'' dediği öğrenildi.

 LUCESCU İLE BİR DOST OLARAK TELEFONLA GÖRÜŞTÜM

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ise, Ertuğrul Sağlam'ın bu açıklamasının ardından basında çıkan haber ve görüşlerin doğru olmadığını söylediği ve Lucescu ile sadece telefonla görüştüğünü belirtiği ifade edildi.

Sağlam'ın, 'basında çıkan haberleri neden yalanlamadınız?' sorusuna da cevap veren Başkan Yıldırım Demirören'in, Sağlam'a güvence verdiği ve şunları söylediği ifade edildi;

''O kadar çok saçma sapan haber yazılıyor ve söyleniyor ki hangisini yalanlayayım. Evet Lucescu ile görüştüm; ama bu yüzyüze ve transfer için olmadı. Sadece eski bir teknik adamımız ve dostumuz olarak telefonla konuştum, hatırını sordum. Transfer konusu hiç gündeme gelmedi. Sen bu yazılıp söylenenlere aldırma. Ben senin Beşiktaş'ı bu yıl şampiyon yapacağına inanıyorum ve sonuna kadar da arkandayım. Yönetici arkadaşlarla da görüşeceğim. Levent Erdoğan'ı zaten biliyorsun. Diğer arkadaşlarla da görüşeceğim. Ben onları ikna ederim. Ben senin arkadayım. Git takımının başında antrenmana çık, oyuncuları Hacettepe maçına hazırla. Senden tek isteğim bu yazılıp söylenenlere inanmaman ve Hacettepe maçında sahadan galibiyetle ayrılman. Ben yönetici arkadaşlarımla görüşeceğim ve gereken uyarıları yapacağım.''

Bu arada Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın yarın oynanacak Beşiktaş - Hacettepe maçında takımın başında sahaya çıkacağı ve 7 Ekim Salı günü yapacağı basın toplantısında da kendini eleştiren ve istifa etmesini isteyen yöneticilere cevap vereceği öğrenildi.

Genç teknik adamın yapacağı basın toplantısında istifasını açıklayacağı da iddia ediliyor.

Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde