Demirel'in "Sine-i Millet" tartışmasına yorumu

Demirel'in "Sine-i Millet" tartışmasına yorumu

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, sine-i millet tartışmaları üzerine, "Sine-i millete gidersiniz ama millet sizi kabul etmeyebilir." dedi.

Demirel'in "Sine-i Millet" tartışmasına yorumu
16px
24px
16.05.2006 20:46Güncelleme: 25.10.2023 14:54
ABONE OLgoogle

Konferans vermek üzere Adana'ya gelen Demirel, Adana Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Valiliğe gelişinde polis mangası tarafından törenle karşılanan Demirel, Vali Cahit Kıraç'la bir süre başbaşa görüştü.

Ziyarette Valilik Şeref Defteri'ni imzalayan Demirel'e Vali Kıraç, köylerde dokunan bir kilim ile Taşköprü'nün rölyefini hediye etti. Demirel, kilimi, "Nazmiye hanıma kızlar dokumuş diyerek vereceğim. O da çok sevinecek" diyerek aldı. Demirel, Seyhan Barajı'nın yapımı sırasında Taşköprüyü çok defa incelediklerini de söyledi.

Daha sonra Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Demirel, belediyeye gelişinde Başkan Aytaç Durak ve daire müdürleri tarafından karşılandı. Demirel, Durak'a çalışmalarını sorarken Seyhan Nehri'nin rekreasyon yönünden şimdiki hale geleceğini 50 yıl önce hiç tahmin edemediklerini söyledi.

İkram edilen kuru kayısıdan bir tane yiyen Demirel'e Durak 40 yıl önce çekilen bir fotoğrafı gösterdi. DSİ'de çalışırken Durak'la birlikte çekilmiş fotoğrafını gören Demirel, "Çok güzel" dedi.

Demirel, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve hükümetin erken seçime gitmesi ile ilgili görüşlerini burada da tekrarladı. Demirel, CHP'nin sine-i millete gitme yönündeki görüşüne de şöyle cevap verdi: "Sine-i millete gidersiniz ama millet sizi kabul etmeyebilir. Ben, sizi oraya bana dönesin diye göndermedim diyebilir. Sine-i milletin böyle bir tehlikesi de var."

Adana/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde