Demirel, Kastelli'den para istedi mi?

Demirel, Kastelli'den para istedi mi?

Demirel, Kastelli'nin “Cevher"e selâm söyleyin 2.5 milyon TL yollasın” açıklamasına cevap verdi

Demirel, Kastelli'den para istedi mi?
16px
24px
07.06.2008 08:55
ABONE OLgoogle

Cevher Özden"in anılarını konu alan dizinin dünkü bölümünde “Cevher"e selâm söyleyin 2.5 milyon TL yollasın” dediğim iddiası yer almıştır.

Olayın 1979 yılı Mayıs"ında geçtiği anlatılıyor. Önce şunu belirteyim ki ben o tarihte Başbakan değildim. İsmet Sezgin de Maliye Bakanı değildi.

Partiye yardım konusunda böyle bir olay yaşandı mı; üstünden otuz yıl geçmiş, doğrusu hatırlamıyorum. Ama partilerin yardım kabul etmesi bütün demokrasilerde normaldir. Partiler yardımsız ayakta duramıyor.

Eğer rahmetli Cevher Özden anlattığı gibi yardım etmişse o para partinin muhasebesine geçmiştir. Bu kayıtlar Anayasa Mahkemesi"nin denetimine tabidir, denetimde bir sorun çıkmadığına göre meşrudur demek ki.

İddia etmiyorum "yardım alınmamıştır" diye ama alınmışsa bile şekli öyle olamaz. Onun kesinlikle doğru olmadığını söyleyebilirim.

Çünkü ben “Gidin Cevher"den para isteyin” demem. Benim üslubum değil bu. Buradan hareketle "doğru değildir" diyorum.

Aynı şekilde “Gidin Maliye Bakanı"na işinizi halletsin” de demiş olamam. Bir ihtimalle demiş olsaydım bunu hiç unutmazdım. Böyle bir muameleyi hatırlamıyorum.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde