Demirbank Kırgızistan'ın en büyük 4'üncü bankası

Demirbank Kırgızistan'ın en büyük 4'üncü bankası

Kırgızistan'daki en büyük bankalar arasında bir Türk bankası olan DemirKırgız International Bank (DKIB) da bulunuyor.

Demirbank Kırgızistan'ın en büyük 4'üncü bankası
16px
24px
18.04.2006 16:19
ABONE OLgoogle

Aktif büyüklük bakımında Kırgızistan'da dördüncü sırada bulunan DKIB, eski Sovyetler Birliği coğrafyasındaki bankalar arasında da 639'uncu sırada yer alıyor.

Kommersant gazetesinin haberine göre eski Sovyetler Birliği coğrafyasındaki en büyük 1000 banka listesine Kırgızistan'dan da 11 banka girdi.

Aktif büyüklük bakımından hazırlanan listede DKIB, 31 milyon 400 bin dolar aktif büyüklükle 639'uncu sırada yer alırken, bu rakamla ülkenin de dördüncü büyük bankası özelliğini taşıyor.

Kırgızistan'daki en büyük banka ise Kommersant gazetesinin yayınladığı listede 107 milyon 600 bin dolar aktif büyüklükle 290'ıncı sırada yer alan AziyaUniversalBank. İkinci sırada 57 milyon 100 bin dolarlık büyüklükle İneksimbank, üçüncü sırada da 40 milyon 800 bin dolarlık büyüklükle “Kırgızstan” bankası yer alıyor.
Kırgızistan'daki en büyük dördüncü banka olarak listede yer alan DKIB, ikisi başkent Bişkek'te, biri de ülkenin ikinci büyük kenti Oş'ta olmak üzere üç şube ile hizmet veriyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde