Dell 4 milyon laptopu geri çağırıyor

Dell 4 milyon laptopu geri çağırıyor

Dünyanın en büyük kişisel bilgisayar üreticisi konumundaki Dell, yaklaşık 4 milyon dizüstü bilgisayarı bataryalarındaki arıza nedeniyle geri çağırıyor.

Dell 4 milyon laptopu geri çağırıyor
16px
24px
15.08.2006 15:27
ABONE OLgoogle

Tarihindeki en büyük geri çağırma işlemiyle ilgili bir açıklama yapan Dell, kararın, 4,1 milyon dizüstü bilgisayarın bataryalarındaki ”aşırı ısınma” ve bunun sınırlı vakada “yangına neden olabilmesi” nedeniyle alındığını bildirdi.

Dell Sözcüsü Jess Blackburn de 1 Nisan 2004 ile 18 Haziran 2006 tarihleri arasında üretilen ve Sony Corp.'un lityum bataryaları kullanılan Latitude, Inspiran ve XTS modellerinin geri çağırma kapsamında olduğunu belirtti.  Sözcü, geri çağırma kapsamındaki dizüstü bilgisayarların yaklaşık 2,7 milyonunun ABD'de satıldığını kaydetti.

Açıklamaların ardından Dell'in hisseleri yüzde 1,3 oranında değer kaybetti. Sony Corp. tarafından üretilen bataryaların başka bilgisayar firmaları tarafından da kullanıldığı biliniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde