Damat Ferit gibi oldun

Damat Ferit gibi oldun

CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan ile ilgili iki ayrı gensoru vereceklerini açıkladı

Damat Ferit gibi oldun
16px
24px
07.05.2008 08:47
ABONE OLgoogle

Partisinin dünkü grup toplantısında konuşan CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan ile ilgili iki ayrı gensoru vereceklerini açıkladı

AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Joost Lagendijk ve Genişlemeden Sorumlu Üye Olli Rehn'in açıklamalarını da eleştiren Baykal şöyle dedi:

Damat Ferit benzetmesi: AKP'nin başı derde girdikçe bazı AB sözcülerinin saldırganlığı artıyor. CHP'ye saldırıyorlar ve böyle yaparak AKP'yi giderek mütareke döneminin Damat Ferit Paşa hükümetine döndürüyorlar. Teslim olmuş, gücünü yabancı sözcülerden alan, onların hikayesine girmiş bir hükümet haline dönüşüyorlar. O söyledikleri laflar bizi etkilemez, bize zarar vermez. Ama o laflar bugünkü hükümeti perişan eder. Birileri bu insanlara haddini bildirmelidir.

Devletin görevi: 1 Mayıs'ta Türkiye bu iktidarın iç yüzünü, niyetini bir kez daha tespit etmiştir. İktidarın bütün iddiaları iflas etmiştir. İyi ki televizyonlar var. Televizyonlar bütün tabloyu çok net şekilde ortaya koydu. 1 Mayıs'ın hesabını sormayacağız da neyin hesabını soracağız? Başbakan bugün (dün) “CHP hükümetleri Taksim'i yasakladı” demiş. 77'de acı olaylar yaşandı. 78'de CHP iktidara geldi ve 78'de Taksim'de huzur içinde 1 Mayıs kutlandı. 79'da ise İstanbul'da sıkıyönetim vardı. Sıkıyönetim kutlamayı yasaklamıştı. İlk CHP iktidarında Taksim'de 1 Mayıs nasıl kutlanır herkese göstereceğiz.

Sabah-atv gensorusu: Sadece 1 Mayıs'ın hesabını sormayacağız. Sabah-atv satışının da hesabını soracağız. Meclis'e bu konuyu da bütün ayrıntıları ile getireceğiz. Başbakan avukatlarına talimatını versin, hazırlığını yaptırsın bir gensoru geliyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde