Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Gülsüm Azeri'nin oğlu kumarhane kralı çıktı!

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Gülsüm Azeri'nin oğlu kumarhane kralı çıktı!

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yardımcılarından biri olan kurul üyesi Gülsüm Azeri’ye dair dikkat çeken bir bilgi ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Gülsüm Azeri'nin oğlu kumarhane kralı çıktı!
16px
24px
19.04.2022 08:06
ABONE OLgoogle

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkan Vekili Gülsüm Azeri’nin Londra’da yaşayan oğlu Sina Azeri’nin kurduğu "City Gaming” adlı şirketinin kumarhane alanında faaliyet gösterdiğini yazdı.

“İçi ‘slot’ adı verilen kumar makineleriyle donatılmış, İngiltere’de onlarca yerde şubesi bulunan dev bir kumar imparatorluğundan bahsediyorum” diyen Pehlivan, şunları kaydetti:

Gülsüm Azeri’nin 2017’de Capital dergisine verdiği söyleşide oğlu Sina Azeri’yı anlatırken “Şimdi ise Harvard’dan arkadaşlarıyla kurduğu Kingsley Capital Partners özel sermaye şirketinin ortağı” ifadelerini kullandığını aktaran Pehlivan, bu şirkete dair ise şu iddiaları dile getirdi:

Annesinin Saray’da Türkiye ekonomisini yönetmeye başladığı yıl, o da İngiltere’de yeni bir sektöre giriş yaptı. “City Gaming” adlı bir şirket kurdu. Merak işte, “Acaba ne iş yapar bu City Gaming” diye baktım.

Şirket bir çatı kuruluş, en büyük markası ise “Game Nation.” Peki, Türkçede “Oyun Milleti” anlamına gelen o marka hangi alanda faaliyet gösteriyor? Bingo: Kumar! 

İçi “slot” adı verilen kumar makineleriyle donatılmış, İngiltere’de onlarca yerde şubesi bulunan dev bir kumar imparatorluğundan bahsediyorum. 

Sina Azeri’nin İngiltere’de on milyonlarca sterlinlik aktif 14 ayrı şirketi var. Hem kumar sektöründe hem de diğer işlerde 1965 doğumlu bir İngiliz olan Adam David Spencer Hodges adlı kişiyle ortaklık yapıyor.

Zaten “Oyun Milleti” adlı kumarhane markasının görünen yüzü de şirketin CEO’su Hodges. Azeri “nedendir bilinmez” arka planda kalmayı tercih ediyor. 

Nereden nereye... 

Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam’ın kumar oynarken fotoğrafını çok tartıştık.

Şimdi, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkan Vekili Gülsüm Azeri’nin oğlu Sina çıtayı yükseltti. Sahi, Birleşik Krallık’taki kumarhaneler kralı sahibi olduğu 57 mekâna ad olarak ne koymuştu: Oyun Milleti!  

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde