Çömez de gözaltına alınacak

Çömez de gözaltına alınacak

Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile AKP'den ihraç edilen Turan Çömez gözaltına alınacak

Çömez de gözaltına alınacak
16px
24px
01.07.2008 15:41
ABONE OLgoogle

Ergenekon operasyonu sırasında 20 kişi gözaltına alınırken 4 kişinin de arandığı bildirildi. AKP'den ihraç edilen eski Balıkesir Milletvekili Turan Çömez ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz Ergenekon operasyonu çerçevesinde gözaltına alınmak üzere aranıyor.

Ankara, İstanbul ve Trabzon'da eş zamanlı olarak başlatılan Ergenekon operasyon kapsamında polis Turhan Çömez'in evine de baskın yaptı. Turan Çömez'in yurtdışında bulunduğu anlaşıldı ancak polis evde arama yaptı. Turan Çömez'in Türkiye'ye döner dönmez gözaltına alınacağı öğrenildi.
Bu arada emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de arandığı belirtildi. Ersöz'ün evine sabah erken saatlerde giden polis ekipleri Ersöz'ün evde bulunmadığını öğrendi.

Öte yandan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kadıköy Şubesi Başkanı emekli Albay Coşkun Gürel, eski Şube Başkanı Birol Başaran'ın da “Ergenekon Soruşturması” kapsamında gözaltına alındığını bildirdi. 
 
Öte yandan, Ergenekon Operasyonu kapsamında İstanbul'da gözaltına alınanlar arasında gazeteci Dr. Erol Mütercimler'in de olduğu öğrenildi.

Erol Mütercimler, son olarak Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi Strateji ve Devrim Tarihi dersleri veriyor, Habertürk kanalında Aynanın Arkası adlı haber programı hazırlamaktaydı.

Mütercimler, bugüne kadar kısa radyo oyunları, çeşitli dergilerde yazıları ve belgesel senaryoları yanı sıra, aralarında ''Komplo teorileri''nin de bulunduğu on dört kitaba imza attı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde