Citigroup Nötr'e çevirdi

Citigroup Nötr'e çevirdi

CİTİGROUP, YATIRIMCILARINA 'TÜRK HİSSELERİNİ AZALTIN" TAVSİYESİNDE BULUNDU.

Citigroup Nötr'e çevirdi
16px
24px
07.05.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Dünyanın en büyük finans grubu ABD'li Citigroup, yatırımcıların portföylerindeki Türk hisse senetlerini azaltması tavsiyesinde bulundu. Türkiye için yatırım önerisini "portföy ağırlığını artır"dan "nötr"e çeken Citigroup, enflasyonun yükseleceği endişelerine ve dış ticaret açığındaki arüşa dikkat çekti. Irak'taki siyasi istikrarsızlık ve İran'a müdahale olasılığı nedeniyle portföylerde Türk hisse senetlerinin azaltılması gerektiğini vurgulayan banka, şirket kazançlarındaki büyümenin de zayıfladığını savundu.

Bankanın raporunda, "Türkiye'de şirketlerin gelirlerinde yavaşlama sinyalleri görüyoruz" ifadesi yer aldı.

Yatırımcılara enerji fiyatlarındaki hızlı artış nedeniyle portföylerindeki Rus hisse senetlerini artırmalarını tavsiye eden Citigroup, piyasa için tavsiyesini de "nötr"den "ağırlığını artır"a yükseltti.

Rus hisseleri gözde
Rus hisselerinin enerji ve emtia fiyatlarındaki hızlı artışlar nedeniyle yükselmeye devam edeceğini öngören banka, ülkede en büyük cep telefonu operatörü Mobile TeleSystem ile Oriflame gibi tüketim hisselerini önerdi. Enerji fiyatlarındaki artışa dikkat çeken raporda Gazprom, Nickel, Novolipetsk de en gözde hisseler olarak sıralandı.
 
Vatan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde