Cem Uzan'dan TMSF'ye çağrı

Cem Uzan'dan TMSF'ye çağrı

UZAN, TMSF'YE ÇAĞRIDA BULUNARAK, AKSOY GİBİ ANLAŞMAK İSTEDİĞİNİ AÇIKLADI.

Cem Uzan'dan TMSF'ye çağrı
16px
24px
10.05.2006 13:43Güncelleme: 25.10.2023 14:51
ABONE OLgoogle

Çığgın, yaptığı yazılı açıklamada, bugün basın organlarının birinde yer alan haberde, İktisat Bankası'nın eski sahibi Erol Aksoy ile imzalanan anlaşma üzerine TMSF yetkililerinin “Cem Uzan da anlaşmaya yanaşsa aynı şartlarda anlaşırdık, şimdi de anlaşırız” açıklamalarında bulunulduğunu anımsattı.

Cem Uzan'ın kendi borcu olmamasına, sonradan çıkarılan yasalar ile sorumlu tutuluyor olmasına rağmen, kamunun sırtına daha da fazla yük binmemesi için İmar Bankası'ndan kaynaklanan kamu alacağının tahsili amacıyla bugüne kadar 11 yazılı teklif verdiğini savunan Çığgın, TMSF ile anlaşmak için gereken her türlü imkanın kullanıldığını öne sürdü.

Çığgın, açıklamasında şunları kaydetti: “Anlaşma arzusuyla ve iyi niyet çerçevesinde 9 Mayıs günü Sayın Ahmet Ertürk'ten iki kez randevu talebinde bulunmuştur. Ancak bu randevu talebinde henüz bir cevap verilmemiştir. Cem Uzan, Erol Aksoy ile yapılan anlaşmanın içeriğini ve şartlarını bilmemektedir ve anlaşmanın detaylarına sahip değildir. Ancak basın açıklamasında da yer aldığı şekliyle, Erol Aksoy ile yapılan anlaşmadaki aynı şartlar ile anlaşmaya hazırdır ve bu konuda görüşmek üzere TMSF'den randevu talebine bir cevap ve de davet beklemektedir.”

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde