CanWest haftaya radyoları alıyor

CanWest haftaya radyoları alıyor

Süper FM ve Metro FM için toplam 56 milyon dolarla en yüksek teklifi veren CanWest radyoları gelecek hafta devralacak.

CanWest haftaya radyoları alıyor
16px
24px
08.04.2006 10:20
ABONE OLgoogle

Kanadalı CanWest, Süper FM ve Metro FM'i ihale tarihinden 7 ay sonra, gelecek hafta devralacak. TMSF'nin Star Medya Grubu ihalesinde Süper FM ve Metro FM için toplam 56 milyon dolarla en yüksek teklifi veren CanWest, ihalenin yapıldığı Eylül 2005'ten itibaren RTÜK'le problemleri çözemediği gerekçesiyle radyoları devralmak istemedi. CanWest'in Türkiye'den çekileceğini duyurmasının ardından, TMSF'nin de desteğiyle bütün pürüzlerin giderildiği ve radyoların gelecek hafta CanWest'e devredileceği ifade ediliyor.

RTÜK cephesinde detaylı yazışmalarla devir sürecini uzatan CanWest'in, Türkiye'deki ortağı Mehmet Kutman'la da özellikle ortaklığın maliyet yapısıyla ilgili konularda anlaşamadığı, fakat ortaklığın devam ettiği belirtiliyor.

Star TV'yi Doğan'a kaptırdı

Uzan Medya Grubu'ndan Süper FM'e 33,1 milyon dolar, Metro FM'e 22,8 milyon dolar, Joy FM için 3,2 milyon dolar, Joy Türk için de 1,8 milyon dolar teklif veren CanWest'in, Star TV ihalesindeki teklifi çok düşük kaldığı için bu kanalı alamamıştı.

Fatma Çiftçi/Yeni Şafak

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde