Canaydın'dan Fenere gönderme

Canaydın'dan Fenere gönderme

Hafta içinde UEFA Kupası'nda AZ Alkmaar'a elenen Fenerbahçe için tüm Türkiye'nin çok üzüldüğünü ifade eden Başkan Canaydın...

Canaydın'dan Fenere gönderme
16px
24px
24.02.2007 15:13
ABONE OLgoogle

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Mali Genel Kurul'da gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılan Yıllık Olağn Mali Genel Kurul Toplantısı'nda kürsüye geldikten sonra yaklaşık 50 dakikalık bir konuşma yapan Başkan Canaydın, kulüple ilgili birçok konuda açıklama yaparken UEFA Kupası'na veda eden Fenerbahçe Kulübü'ne göndermelerde bulundu.

"UEFA KUPASI'NIN NE KADAR DEĞERLİ BİRŞEY OLDUĞUNU İSPATLADIK"

Hafta içinde UEFA Kupası'nda AZ Alkmaar'a elenen Fenerbahçe için tüm Türkiye'nin çok üzüldüğünü ifade eden Başkan Canaydın, ''UEFA Kupası'nı kazanmanın ne kadar değerli bir şey olduğunu bir kez daha Türkiye'ye ve dünya kamuoyuna ispat etmiş olduk. İnsanların, bu kupayı kazanmanın tesadüf olmadığını anlamaları icap ediyor. Bize bu onuru veren Faruk Süren'e, teknik ekibe ve futbolcularıma tekrar teşekkür ediyorum. UEFA Kupası ve birinci şampiyonluğumuzda katkısı olan Mehmet Cansun ve ekibine de teşekkür ediyorum.'' diye konuştu.

Bugünkü toplantıda kendisine yönelik yapılacak eleştirileri tahmin ettiğini kaydeden Canaydın, "Buraya çıkıp hem kolay hem de oldukça zor görünüyor. Söylenecek çok şey var ama aynı zamanda söylemekte oldukça zorlanıyorum. Bir Kızılderi atasözünde derki komşun hakkında hüküm vermeden önce iki ay onun makosenleriyle yürüyün der. İstediğim gibi rahat hareket edemiyorum. İstiyorumki üyelerimiz söylediklerimi satır aralarında beni anlasınlar. Hiçbir zaman kısa vadeli düşünmedim. Galatasaray'ın çıkarları için uzun vadede çalıştım. Kısa vadeli hareket etseydim belki sempatik olabilirdim." şeklinde konuştu.

"DOLANDIRICILIK SUÇLAMASI BENİ ÜZDÜ"

Öte yandan son günlerde nitelikli dolandırıcılık suçlaması ile kendisi hakkında savcılığa başvuruda bulunulduğunu kaydeden Canaydın, "İş hayatında hiçbir zaman böyle bir olayla karşılaşmadım. Galatasay'ın geleceği adına bu adımı atmasaydım ortalık güllük gülistanlık mı olacaktı. Bu suçlamanın benim onurumu için ne kadar kırıcı olduğunu herkes bilir. Ama konu Galatasaray olunca bunu fazla önemsemiyorum. Biz bu olayı yaparak kangrenleşmiş bir yaraya neşter koyduk.'' değerlendirmesinde bulundu.

Canaydın, Galatasaray için attığı imzalardan dolayı tüm mal varlığının bloke halinde olduğunu kaydederek, "Bu işlerin yürümesi için imzaları attım. Ne yapalım, katlanacağız. Herşeyimizi, çok şeyimizi Galatasaray'a borçluyuz. İnşallah bunların altından kalkacağız, kalkmak üzereyiz. Yolumuz açılmak üzere.'' dedi.

Üyelere Seyrantepe Stadı konusunda da bilgiler veren Başkan Canaydın, 2009-2010 yılında maçlarını yeni statta oynayabilecekleri müjdesini verdi.

Riva arazisi konusunda da konuşan Başkan Canaydın, buradan 140 milyon doları garanti olmak üzere beklenenin üzerinde bir gelir elde edeceklerini söyledi. Canaydın, Riva konusunda imza aşamasına gelindiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Bu paranın 40 milyon dolarını peşin alacağız. Ayrıca 50 milyon dolar her an çevrilebilir teminat mektubu alıp, ayrıca inşaat aşamasında ikinci bir 50 milyon dolarlık teminat mektubu alacağız. Ayrıca, 400 milyon doların üstündeki gelir de yüzde 50, 50 bölüştürülecek. Vicdanen rahat bir operasyon yapmış olacağız.''

"UEFA'DA ARTIK BORÇ DOSYAMIZ YOK"

Mali açıdan kulübun iyi bir seviyeye geldiğini kaydeden Canaydın, Sarı-kırmızılı kulübün UEFA ve FİFA'da borç dosyasının bulunmadığnı vurguladı. Başkan Canaydın, '' Mpenza, Spehar, Lukunku, Hagi, Popescu, Taffarel bitti. Geldiğimizde transfer yapma yasağımız dahi vardı. Bir tek alacak davamız var, o da 15 Mart'ta CAS'ta başlayacak Ribery davası.'' diye konuştu.

Gelecek yıl Şampiyonlar Ligi'ne kalmaları halinde maçlarını Ali Sami Yen Stadı'nda oynayacaklarını kaydeden Başkan, "Oraya gerekli yatırımları yapacağız. En çok gelir getiren numaralı tribünden fedakarlık yapacağız, kapalının altına localar yapmayı planlıyoruz.'' diye sözlerini tamamladı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde