Çanakkale’ye 1.5 milyar dolarlık yeni yatırım

Çanakkale’ye 1.5 milyar dolarlık yeni yatırım

İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş'den kente 1.5 milyar dolarlık yeni yatırım müjdesi geldi.

Çanakkale’ye 1.5 milyar dolarlık yeni yatırım
16px
24px
24.02.2008 19:46
ABONE OLgoogle

Çanakkale Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ÇASİAD) '2007 Yılının Şirketi' seçtiği İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş'den kente 1.5 milyar dolarlık yeni yatırım müjdesi geldi.

İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş, başarılı faaliyetlerinden ve Çanakkale'ye katkılarından dolayı Çanakkale Sanayici ve İşadamları Derneği'ce  '2007 Yılının Şirketi' seçildi. İçdaş Genel Müdürü Bülend Engin, böylesi başarıların kendilerine yön verdiğine dikkat çekerek, Çanakkale'ye 2011 yılına kadar 1.5 milyar doları bulacak yeni yatırımlar yapacaklarını müjdeledi.

Çanakkale'de 9 yıldır faaliyette bulunan İÇDAŞ, bu ilde ilk kez yılın şirketi seçildi. Çanakkale'yi üretim üssü seçen İÇDAŞ , halen 6 bin 500 kişi istihdam ederken, demir çelik, ulaşım,enerji, tersanecilik,armatörlük gibi alanlarda ülkemize katma değer  sağlıyor. İlde gerçekleştireceği yeni yatırımlarla  Çanakkale'deki istihdamını 10 bin kişinin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

ÇASİAD'ın 16. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde dernek tarafından '2007 Yılının Şirketi' seçilen İÇDAŞ'ı temsilen, ödülünü dernek Başkanı Hüseyin Yalman'ın elinden alan Engin, halen Çanakkale'de kurulu tesislerinin potansiyel değerinin 3 milyar Amerikan Doları üzerinde olduğunu hatırlatarak, “2011'e kadar 1200 MW'lık süper kritik enerji üretim tesisi ve gemi sacı üretim tesislerinin devreye gireceğini ifade etti. Ayrıca 250 bin DWT tonluk gemi yapımı için 3 kuru havuz inşaasını gerçekleştireceklerini belirtti. 

Başarının özü bilimsel akıl ile demokraside

İÇDAŞ, Çanakkale'deki önemli konumunun yanısıra Türkiye'nin de ilk 13 büyük kuruluşu arasında yer almaktadır. Gerçekleştirdiği üretim ve  sağladığı istihdamın yanı sıra “kültür, sanat, spor ve eğitime sağladığı katkılarla sosyal sorumluluklarına da önem verdiklerini belirten  İÇDAŞ A.Ş Genel Müdürü Bülend Engin, başarılarının; akıl ile demokrasinin vazgeçilmez birlik ve bütünlüğüne olan inançlarından kaynaklandığını, yönetim ve kalite anlayışlarının ana felsefesinin de buna dayandığını ifade etti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde