Çanakcı görevi heran bırakabilir

Çanakcı görevi heran bırakabilir

Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakcı her an görevi bırakıp, Londra'ya gidebilir.

Çanakcı görevi heran bırakabilir
16px
24px
13.10.2008 08:36
ABONE OLgoogle

Şimdi bu ortamda samimiyetle değerlendirilmesi gereken başka noktalar da var. İlk etapta teknisyen kadroyu iyi analiz etmek gerekiyor. Örneğin, Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakcı her an görevi bırakıp, Londra'ya gidebilir.

Çanakcı, IMF başta olmak üzere uluslararası kuruluşların itibar ettiği bir isim. Ama yeni bakanla doku uyuşmazlığı giderilemedi. Planlama Müsteşarı Ahmet Tıktık da emekli olabilir.

Merkez Bankası, BDDK, TMSF, SPK arasındaki ilişkilerin "mükemmel olduğundan" söz edilemez. Haliyle, kriz yönetim takımının hızla güncellenerek, uyumlu çalışma sürecine girmesi için "acil siyasi müdahale" gerekliliği gözden uzak tutulamaz. Nitekim, bazı yapısal öneriler de yok değil.

Maliye Bakanı Unakıtan'ın, "Kamu finansmanını Maliye'ye bağlama" isteğinin Başbakan Tayyip Erdoğan'a kadar ulaştığı ancak komplikasyona yol açar gerekçesi ile karar verilmediği, kulislerin neredeyse ilk gündem maddesi.

Okan Müderrisoğlu/Sabah

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde