Çalıştıracak işçi bulamayınca tekstil atölyesini kapattı

Çalıştıracak işçi bulamayınca tekstil atölyesini kapattı

Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde 3 yıl önce kurulan bir tekstil atölyesinin sahibi, ''Çalıştıracak işçi bulamadığı'' gerekçesiyle işyerini kapattı.

Çalıştıracak işçi bulamayınca tekstil atölyesini kapattı
16px
24px
14.02.2008 23:16
ABONE OLgoogle

Edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan 3 yıl önce Hanönü'ne gelen Abdullah Gündoğdu, ilçesine tekstil atölyesi açmak istediğini bildirdi. Bunun üzerine Hanönü Belediye Başkanı Orhan Özalp, ilçenin tek düğün salonunu tekstil atölyesine tahsis etti.

Gündoğdu, 25 makineden oluşan atölyesini açarak işletmeye başladı. Ancak 3 yılda bir türlü ''çalıştıracak işçi bulamayan Gündoğdu, atölyenin kapısına kilit vurma kararı aldı. Abdullah Gündoğdu, yaptığı açıklamada, hem şsizliğe çare olmak hem de teşvikten faydalanmak istediğini belirterek, şöyle konuştu: ''Üç yıl boyunca, iş alma konusunda sıkıntım olmadı.

Ancak işçi bulma sıkıntısı yaşadım. Yeterli işçi olmadığından kendi enerjimi ortaya koydum, ben çalıştım. Ancak artık bittim. Herkes işsizlikten yakınıyor ama çalışmaya gelince kimseyi bulamıyoruz. Vasıfsız işçilerden de verim alamıyoruz. Bu yüzden atölyeyi kapatmaya karar verdim.''
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde