Bolu Dağı Tüneli'nde sona doğru

Bolu Dağı Tüneli'nde sona doğru

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Bolu Dağı Tüneli'nin bitmek üzere olduğunu açıkladı. Özak, Büyük Abant Otel'de düzenlelen toplantıda tünelin açılış tarihini açıkladı.

Bolu Dağı Tüneli'nde sona doğru
16px
24px
20.04.2006 10:52
ABONE OLgoogle

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Bolu Dağı Tüneli'nin bitmek üzere olduğunu açıkladı.
Özak, Büyük Abant Otel'de dün düzenlenen 56. Geleneksel Karayolları Bölge Müdürleri Toplantısı'na katıldı.
Basına kapalı gerçekleştirilen toplantının çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özak, toplantıda bu yılın planlamasının yapıldığını, eksikliklerin belirlenerek, kamulaştırma ve yapımla ilgili konuların görüşüldüğünü belirtti.
Duble yol çalışmalarına hızla devam ettiklerini, otoyollara daha fazla ödenek ayırdıklarını ifade eden Özak, sahil yolunun bitirilmeye çalışıldığını kaydetti.

Özak, “Gerçekten arkadaşlarımız çok fedakarca çalışıyorlar. Burada çok güzel bir toplantı oluyor, bir takım ruhu oluşuyor. Karayolları olarak buradan aldığımız enerji ile arkadaşlarımız yurdun her yerine dağılıyor ve çalışmalara devam ediyor. Her hafta 3 gün bölgeleri gezeceğiz” diye konuştu. Bolu Dağı Tüneli Projesi'nin, uzun yıllardır devam eden önemli bir proje olduğunu ifade eden Bakan Özak, şunları söyledi:

“Tünelin ikinci işleri var. Havalandırması, yangın ve trafikle ilgili çalışmaları var. Bunlar da tamamlanıyor. Aralık 2006'da bunlar da bitecek. Aralık ayı sonunda burayı açacağız. Ama belki vadideki kış şartları nedeniyle viyadüğü açamayabiliriz. Ocak-Şubat 2007 tarihinde burayı tamamen trafiğe açacağız.”

Hızlı tren konusunda da ihale yapıldığını belirten Özak, “Kamu İhale Kurulu'nda bu konu. Ulaştırma Bakanlığımızı ilgilendiriyor ama ben bilgi vereyim. Bugünlerde sonuç belli olacak. Hızla yapmaya çalışacağız” dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde