Bodrum'da kaldırılan ücretsiz şezlonglar geri geliyor

Bodrum'da kaldırılan ücretsiz şezlonglar geri geliyor

Bodrum Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine halk plajlarından kaldırıldığı bin 530 şezlongu plajlara yerleştiriyor.

Bodrum'da kaldırılan ücretsiz şezlonglar geri geliyor
16px
24px
13.06.2024 15:46Güncelleme: 13.06.2024 15:54
ABONE OLgoogle

Kenan GÜRBÜZ

Kurban Bayramı öncesinde Bodrum Belediyesinden vatandaşlara şezlong sürprizi geldi. Bodrum Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine şezlongların Pandemi döneminde kaldırıldığı halk plajlarına Bin 530 şezlong yerleştirdi.

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’nin talimatıyla başlayan çalışmalar kapsamında Bodrum’da yaşayan ve tatile gelen vatandaşların rahat ve konforlu bir tatil geçirmesi için halk plajlarına şezlonglar yerleştiriliyor.  

Şu ana kadar Turgutreis Günbatımı, Giritli Teyze, Kabakum Plajı Akyarlar, Kemer, Gümüşlük, Gerenkuyu, Çukurbük, Mazı, Gümbet, Kumbahçe, Yelken Kulüp ve Bitez’de bulunan halk plajlarına toplam bin 530 şezlong yerleştirildi.

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine hayırseverlerin desteğiyle alınan 2 bin 326 şezlongun halk plajlarına yerleştirilmeye başlandığını ifade ederek, şunları söyledi: 

“Vatandaşlarımızdan gelen her türlü talep ve öneriyi dikkate alıyoruz. Kent yaşayanlarımızdan gelen yoğun talep üzerine halk plajlarımıza yeniden şezlong koymaya başladık. Şezlonglar, hepimizin ortak kullanımına sunuluyor ve halkımızın rahatça faydalanabilmesi için korunmaları önem taşıyor. Bu konuda herkesin duyarlı olmasını ve şezlonglara zarar vermemesini rica ediyoruz. Vatandaşlarımızdan şezlong ve şemsiyelerimizi amacına uygun şekilde kullanarak uzun süreli hizmet sunabilmemize yardımcı olmalarını bekliyoruz.” 

Bodrum Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü Plajlar Birimi tarafından 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesinde diğer halk plajlarına da belirlenen sayılarda şezlongların yerleştirileceği açıklandı. Belediye AŞ tarafından işletilen bazı işletmeler dışında şezlonglar, tüm halk plajlarında ücretsiz olacak.

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde