Beşiktaş Etiler'de eski eşi Mustafa Çapar'ı öldüren sanat yazarı Funda Demirci hakkında iddianame tamamlandı

Beşiktaş Etiler'de eski eşi Mustafa Çapar'ı öldüren sanat yazarı Funda Demirci hakkında iddianame tamamlandı

Beşiktaş'ta oturduğu lüks sitede eski eşi Mustafa Çapar'ın boğazını keserek öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık sanat yazarı Funda Demirci'nin ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

Beşiktaş Etiler'de eski eşi Mustafa Çapar'ı öldüren sanat yazarı Funda Demirci hakkında iddianame tamamlandı
16px
24px
21.05.2024 12:03Güncelleme: 21.05.2024 12:04
ABONE OLgoogle

İstanbul Etiler’deki lüks sitede yaşanan son yılların en kanlı cinayetiyle ilgili tüm ayrıntılara ilk kez Patronlar Dünyası ulaşmıştı. Sanat yazarı olan Funda Demir’in (Çapar) 3 yıl önce boşandığı eşi iş insanı Mustafa Çapar’ı öldürmesiyle ilgili soruşturmadaki ayrıntılara da Patronlar Dünyası ulaştı. İstanbul Etiler’deki sosyetik sitede yaşanan cinayetin planlı işlendiğine dair bulgular tüyler ürpertti. 

HASTALIK NUMARASIYLA TUZAK KURDU

Buna göre, Funda Demir, kocasıyla yaşayan üç çocuğundan 19 yaşındaki Ece’yi önceki akşam arayarak “Kızım hastayım, size gelsem beni hastaneye götürebilir misiniz?” diye sordu. Ece, durumu babasına söyledi. Babası Mustafa Çapar, Etiler’deki evine gelen eski eşini önce hastaneye götürdü. Funda Demir, hastane dönüşü de “Siz de biraz dinlenebilir miyim?” diyerek eve geldi. Bir süre sonra iş insanı Mustafa Çapar, derin bir uykuya dalmıştı.

YATAK ODASINDA UYURKEN KATLETTİ

Eski eşinin uyuduğundan emin olan Funda Demir, eline aldığı bir bıçakla yatak odasında uyuyan eski eşini  boğazını keserek öldürdü. Çiftin  19 yaşındaki Ece dışındaki 15 ve 7 yaşındaki 3 çocuğu da gelen gürültü üzerine odaya girdiklerinde dehşete tanık oldular. Sonrasında aşağıya inerek sitenin bahçesinde “Yukarı çıkın bakın!” diye bağıran kadın gözaltına alınmıştı.

İLAÇLA UYUTTUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Daha çok polisiye, suç, gerilim ve korku romanları okuyarak bunların değerlendirmelerini yapan Funda Demir’in cinayetini değerlendiren tecrübeli dedektifler, kadının eşinin içkisine ilaç atarak derin uykuya dalmasını sağlamış olabileceğinden şüpheleniyordu.

İDDİANAME HAZIRLANDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, maktulün çocukları Ece ve Mete Çapar "mağdur", maktulün kardeşleri Hasan ve Niyazi Çapar ise "müşteki" sıfatıyla yer aldı.

28 Eylül 2023'te Etiler Polis Merkezi'ne maktul Mustafa Çapar'ın Beşiktaş Akat Mahallesi Selçuklar Sokak'taki ikametinde eski eşi tarafından boğazından bıçaklanarak öldürüldüğü ihbarı geldiği ifade edilen iddianamede, bunun üzerine soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

İddianamede, maktulün ve sanığın oğlu Mete Çapar'ın ifadesine yer verilerek, annesi Funda Demirci ile babasının 2021'de boşandıkları ancak annesinin dönem dönem evlerine gelerek kaldığı bilgisi verildi.

Olay günü annesinin eve geldiğini anlatan Çapar'ın, gece bir ses duyması üzerine salona girdiğini, burada babasını kanlar içinde yerde gördüğünü, daha sonra güvenlik görevlilerinin gelerek babasının boğazına tampon yaptığını söylediği belirtildi.

İddianamede, tanık olarak ifadesine yer verilen sitedeki özel güvenlik görevlisi Tayfur Vurgen'in de olayın yaşandığı gece söz konusu evin önüne gittiğinde sanık Demirci'yi elinde büyük bir bıçakla binadan çıkarken gördüğü, eve girdiğinde ise maktulü boğazı kesik kanlar içinde bulduğu, maktulün ayak ucunda oğlunun ağlayarak oturduğunu gördüğü aktarıldı.

Tanık Vurgen'in ambulans geldiğinde olay yerini başka güvenlik görevlisi arkadaşına bıraktığı, sanığı ise "Bana uçak bileti ayarlayın" ifadesiyle bir telefon görüşmesi yaparken gördüğü ifade edildi.

DEMİRCİ KARDEŞİNE MAKTULDEN NEFRET ETTİĞİNİ ANLATAN SES KAYITLARI GÖNDERMİŞ

İddianamede, soruşturma devam ederken sanığın susma hakkını kullandığı, cinayetten önce kardeşi Murat Demirci'ye, maktul eski eşinden nefret ettiğine ilişkin e-postalar ve ses kayıtları gönderdiğinin tespit edildiği ile terapi aldığına dikkat çekildi.

Funda Demirci'nin akıl sağlığının yerinde olup olmadığına ilişkin Adli Tıp Kurumu (ATK) raporu alınması talep edildiği ifade edilen iddianamede, sanığın susma hakkını kullanması ile kardeşine, eski eşine nefret içerikli ses kayıtları göndermesinin, Demirci'nin cezai sorumluluğunu etkileyecek seviyede akıl hastalığı olduğunu göstermediği vurgulandı.

İddianamede, maktul Mustafa Çapar'a ait 27 Kasım 2023'te verilen ATK raporuna değinilerek, ölümünün kesici, delici alet yaralanmasına bağlı tiroid kıkırdak kesisi ile büyük damar yaralanmasında gelişen dış kanama sonucu meydana geldiğinin belirlendiği kaydedildi.

İddianamede, sanık Funda Demirci'nin "boşandığı eşini kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianame kapsamında sanık Demirci'nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

patronlardunyasi.com

İLGİLİ HABER

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde