Berdimuhamedov, İstanbul'a geldi

Berdimuhamedov, İstanbul'a geldi

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Ankara'dan İstanbul'a geldi.

Berdimuhamedov, İstanbul'a geldi
16px
24px
25.03.2008 11:55
ABONE OLgoogle
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün resmi konuğu olarak Türkiye'de bulunan Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Ankara'dan İstanbul'a geldi. Türkmenistan Halk Dansları Topluluğu konuk Cumhurbaşkanı'nı halk dansları ile karşıladı.

Özel uçakla saat 10.15'te gelen konuk Cumhurbaşkanı Berdimuhamedov'u Atatürk Havalimanı'nda; Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul Vali Yardımcısı Fikret Kasapoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve diğer yetkililer karşıladı. Berdimuhammedov için Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde bir ilk gerçekleşti. Türkmenistan Halk Dansları Topluluğu konuk Cumhurbaşkanı'nı halk dansları ile karşıladı. Devlet Konukevi'nin içinde yerel giysiler içinde yerel saz grubunun çaldığı müzik eşliğinde bir gösteri sunan grup, ilgiyle izlendi.

Bu arada, Gurbangulu Berdimuhammov için Atatürk Havalimanı'nda geniş güvenlik önlemi alındığı gözlendi. Devlet Bakın Mehmet Şimşek ile dinlenme salonunda bir süre görüşen Berdimuhammedov, Çırağan Sarayı'na gitmek üzere buradan ayrıldı. Berdimuhamedov, Metrocity Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen Türk-Türkmen Haftası etkinliklerine katılacak.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde