Benim kocam Veri Special

Benim kocam Veri Special

Londra'daki törende eşi Ahsen Hanım, sevincini bu sözlerle ifade etti

Benim kocam Veri Special
16px
24px
08.03.2008 09:23
ABONE OLgoogle

Avrupa'da yılın Maliye Bakanı seçilen Kemal Unakıtan ödülünü Londra'da aldı. Financial Times tarafından yayınlanan ve alanında son derece saygı duyulan The Banker dergisi Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı Avrupa'da yılın Maliye Bakanı seçti. Unakıtan, derginin Ocak sayısında duyurulan ödülü bugün derginin editörü Karina Robinson'un elinden aldı.

Törende konuşan Kemal Unakıtan, "Önce dünyanın en prestijli dergilerden Banker'e, beni Avrupa'da yılın Maliye Bakanı seçtikleri için çok teşekkür ederim" dedi. Unakıtan, bu başarının önce hükümetin ardından da onlara oy veren Türk milletinin olduğunu söyledi.

Mali disiplinden taviz vermeden yollarına devam edeceklerini söyleyen Unakıtan, daha bu sabah Ocak-Şubat bütçe neticelerini aldığını ve son yılların en iyi performansı olduğunu gördüğünü kaydetti.

'RABBİME TEŞEKKÜR EDERİM'

Unakıtan, kızı, gelini ve torununun da katıldığı ödül töreninin sonunda, "Benim bu başarımda büyük desteği olan ve hayatımda devamlı desteğini benden esirgemeyen eşime buradan teşekkür etmek istiyorum' deyince sözü alan Ahsen Unakıtan, "Ben de rabbime teşekkür ediyorum. Böyle 'very special' (çok özel) bir eşim olduğu için, bana böyle bir eş nasip ettiği için" dedi.

Eskişehir'in sadece ismi eski kalacak

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Eskişehir tarihinin en önemli hizmetlerinden biri olacak hızlı tren gar geçişi altyapı inşaatının hayata geçeceğini söyledi. Maliye Bakanı Unakıtan, seçim bölgesi Eskişehir'e geldiği günden beri kentin tüm sorunlarıyla yakından ilgilendiğini belirterek, şehirde öncelikli projelere ağırlık verdiklerini kaydetti. "Biz vaat değil iş yapıyoruz. Eskişehir'in bir hayali daha gerçekleşiyor" diyen Unakıtan, şöyle konuştu:

" Her geçen gün artan nüfusu, gelişen sanayisi, kentler arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel etkileşimi yükselen Eskişehir'imizi, hızlı trenin hayata geçmesiyle sosyo-ekonomik kavşak olma özelliğini artıracaktır." Unakıtan, 8 Kasım 2007 tarihinde ilan edilen Eskişehir Gar Geçişi Altyapı İnşaatı işinin ihalesini Net Yapı Ticaret Ltd. Şti. ve Gülçubuk İnşaat Ticaret Ltd. Şti ortaklığının kazandığını anlatarak, "Sözleşme bedeli 63 milyon 184 bin 26 YTL olan Eskişehir Gar Geçişi altyapı inşaatı en kısa sürede başlayacak” dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde