Başkanların Ferhat Göçer kavgası

Başkanların Ferhat Göçer kavgası

Melih Gökçek, Ferhat Göçer'in konserine gelmesini eleştiren Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'a yüklendi

Başkanların Ferhat Göçer kavgası
16px
24px
27.04.2008 13:20
ABONE OLgoogle

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçtiğimiz günlerde Ferhat Göçer'in Büyükşehir Belediyesi'nin konserine gelmesini eleştiren Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'a yüklendi. Gökçek, sanatı sağ-sol diye ayırmanın çok büyük ayıp olduğunu ifade etti.

Çankaya Belediye Başkanı Eryılmaz Kolej Kavşağı hakkında yaptığı basın toplantısında Büyükşehir Belediyesi'nin 23 Nisan törenlerini eleştirmişti.

Eryılmaz'ın, Ferhat Göçer hakkında yaptığı, "Sayın Göçer'i solcu bilirdik, adam geldi parasını aldı gitti" şeklindeki yorumları üzerine bir açıklama yapan Gökçek, Eryılmaz'ın 70'li yıllarda kaldığını, Ankara'da hem sağcıya hem solcuya hizmet etmekten gurur duyduğunu belirterek, "Yazıklar olsun sanatın içine sağı ve solu sokana. Biz Ferhat Göçer'i takdir ediyoruz. Ama sanattan anlamayanlar, sadece lafını edenler, sanatkarlara böyle hakaret edebiliyor. Ankaralılar, Ferhat Göçer'e kendilerine sunduğu müzik ziyafeti için teşekkür ediyor. Sanatı sağ-sol diye ayırmak kadar ayıp bir şey olamaz. Bu ayıp Çankaya Belediye Başkanı'na yakışır" eleştirisinde bulundu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde