Bankaları rahatlatan açıklama

Bankaları rahatlatan açıklama

Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz,'ın açıklamaları bankaları rahatlattı

Bankaları rahatlatan açıklama
16px
24px
23.10.2008 11:42
ABONE OLgoogle

Merkez Başkanı Durmuş Yılmaz döviz piyasasındaki borçlanma limitlerinin iki katına çıkarılacağını açıkladı.

Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, bankaların döviz deposu piyasasındaki borçlanma limitlerini yüzde 100 artıracaklarını bildirdi.

Merkez Bankası ve Dünya Bankası Hazine Departmanı tarafından düzenlenen ve basına kapalı olarak yapılan "Merkez Bankalarında İç Denetimin Rolünün Kuvvetlendirilmesi" konulu konferans sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz, Merkez Bankasının döviz piyasasındaki gelişmeleri çok yakından takip ettiğine işaret etti.

Yılmaz, "Merkez Bankası üzerine düşen görevi yapacaktır. Bugün birazdan bankalarımızın döviz deposu piyasasındaki borçlanma limitlerini artırdığımızla ilgili bir açıklama yapacağız. Dolayısıyla bankalarımız bu konuda rahatlayacak" diye konuştu.

Durmuş Yılmaz ne kadar artırılacağı sorusuna ise "Yüzde 100 artırıyoruz" yanıtını verdi.

Bankalardaki mevduata sağlanan 50 bin YTL'lik güvencenin artırılmasına ilişkin bir soru üzerine ise Yılmaz, şu anda buna gerek olduğunu düşünmediklerini kaydetti. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde