Bakanları 'O bakan' korkusu aldı

Bakanları 'O bakan' korkusu aldı

Başbakan Yardımcısı Çiçek'ten sonra Turizm Bakanı Günay da açıklama yaptı..

Bakanları 'O bakan' korkusu aldı
16px
24px
20.05.2008 14:53
ABONE OLgoogle

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Reuters"ın “özel haber” koduyla AKP"li biri bakan olmak dayandırdığı haberinde ismi verilmeyen bakanın kendisi olmadığını söyledi. Günay, "Ben böyle bir bakan olabileceğini düşünemiyorum doğrusu. Tabi ajansı yalanlamıyorum ama eski bir bakan mıdır? Kendisine bakan süsü vermiş birisi midir bilmiyorum” diye konuştu.

Bakan Günay, Ulus Projesi kapsamında, bugün gerçekleştirilen Kültür ve Turizm Bakanlığı Opera Binası-Ek bina yıkımına katıldı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Günay, Reuters"ın “AKP"nin birkaç ay içinde kapatılacağı” yönündeki haberine ilişkin şunları dedi:

“Ben böyle bir bakan olabileceğini düşünemiyorum doğrusu. Tabi ajansı yalanlamıyorum ama eski bir bakan mıdır? Kendisine bakan süsü vermiş birisi midir bilmiyorum. Çok bu konularla meşgul değilim. Benim böyle bir gündemim yok. Türkiye"nin de böyle bir gündemi olabileceğini sanmıyorum. Birkaç yıl sonra herkes aklını başına devşirecektir. Türkiye"nin demokrasi içinde ilerlemeye ihtiyacı var. Türkiye"nin ekonomisi gelişecekse demokrasi içinde gelişecek. Türkiye tarihini ve geleceğini sahiplenecekse demokrasi içinde sahiplenecek. Bizler de kendi işimize bakalım. Ben de kendi işime bakıyorum.”

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde