Aziz Yıldırım: Artık yokum

Aziz Yıldırım: Artık yokum

"ŞAHSIMDA FENERBAHÇE YIPRATILACAK" DİYEN AZİZ BAŞKAN, DÖNMEMEK ÜZERE VEDA ETTİ.

Aziz Yıldırım: Artık yokum
16px
24px
18.05.2006 15:35
ABONE OLgoogle

Başkan Yıldırım, "8 yıldır onurla başkanlık görevi yaptım. Aziz Yıldıram'ı yıpratma kampanyasının kulübüme zarar vereceğini görüyorum. Yönetimin alacağı kararlar doğrultusunda kendi üzerime düşeni her zaman yapacağım" dedi.

Başkanlık görevine 1998 yılı 15 Şubatı'nda başladığını ve bugüne kadar da onurla yaptığını ifade eden Yıldırım, kısa konuşmasında şunları söyledi:

"KAÇAN ŞAMPİYONLUKLA İLGİSİ YOK"

"Bu sezon yola hem kupada hem de ligde başarılı olmak için çıktık, fakat geçen yıl bir şanssızlık yaşadık. Aziz Yıldırım ve arkadaşları kuralları uygulamak adına bazı girişimlerde bulundu. Talimatların uygulanması yönünde çalışmalar yaptı ancak bu çalışmalar tepkilere neden oldu. Bazı çevrelerde bu durum Aziz Yıldırım ve diğerleri gibi durumu meydane getirdi. Lig ve kupayı kaybettik, bu bizi tabiki üzdü ama hiçbir zaman kupaları alamamak  bizim geleceğe güvenle bakmamıza engel olamaz.

KULÜBÜN GELECEĞİ TARAFTAR KARTINDA

Aziz Yıldırım ve arkadaşlar bir temel attı ve 16 milyon dolar olan bütçeyi 125 milyon dolarlara kadar çıkardı. 8 yıl kulübümüz için hizmette bulunduk. Dönüp geriye baktığımızda iyi şeyler yaptığımızı ben de söylüyorum, başkaları da söylüyor. Bildiğiniz gibi daha önce de ayrılmak istedim ancak ısrarlar sonucu devam ettik ve bir çok tesisi Fenerbahçe'ye kazandırdık. Fenerbahçe'nin geleceğiyle ilgili bir taraftar kartı projesi başlattık. F.Bahçe'nin geleceği bence burada. Bu sayı 1 milyonları geçtiğinde kulübün geleceği de garanti altına bence alınmış olacak."

"ŞAHSIMDA F.BAHÇE YIPRATILACAK"

F.Bahçe'nin büyüklüğünün bazı çevrelerde rahatsızlık yaratttığını ve bu büyüklüğü aşağıya çekmeye çalıştıklarını belirten Yıldırım, "Bana dost olduklarını söyleyenlerin, dost olmadıklarını bugün çok iyi görüyorum. Bunlar önemli değil, önemli olan dik durmaktır. Ben de hep dik durdum ve hep dik duracağım. 100. yıla girerken,  bu durumun birçok zorluklar yaşatacağını. Bu dönemde benim şahsımda da F.bahçe'nin yıpratılacağını görüyorum. Ben kararı 8 sene onurla başkanlığını yaptığım kulübüme bırakacağım kararı. Benim olmadığım yönetim kurulunda arkadaşlarım bir karar verecek" dedi.

"AZİZ YILDIRIM YOK ARTIK"

F.Bahçe Kulübü Başkanlığı'ndan ayrılmasının, F.Bahçe'nin dışına gitmek demek olmadığını belirten Başkan Yıldırım, "Bana ihtiyaç olduğu sürece her türlü desteği vereceğim. Yeni birinin gelmesi arzu edilirse o zaman o başkan adayları gizlilik derecesi içinde kalmak kaydıyla kulübün belgelerini inceleyip, çalışmalarını yürütebilir. Naobre, Daum'un verdiği listesinde olmadığı için bırakılmıştır. F.Bahçe büyük transferler yapacaktır. Yabancı futbolcu sınırlamasının nedeni eğer Aziz Yıldırım ise Aziz Yıldırım yok artık. Bu karar yeniden gözden geçirsinler. Türk Futbolu için radikal kararlar almak şart. Çok şeyler söyleyeceğim ama şimdi değil. Dinlenmek istiyorum. 4 gündür düşündüm. Bu camiadan bir çok Aziz Yıldırım'lar çıkarmak zor değil. 2010'da bir dünya devi geliyor. Ben bunu görüyorum. Biz Campbeller'dan, Morientes'lerden bahsediyoruz. Bu futbolcular Türkiyeye gelmelidir, gelecektir. F.Bahçe bir markadır" dedi.

"KULÜP YIPRANMASIN"

Denizli'de kaçan şampiyonluğun ardından çok üzüldüklerini belirten Yıldırım, "Şampiyon olamadığımız ve kupa alamadığımız için değil, Aziz Yıldırm'la olan kavgaların kulübe zarar vermesini önlemek için bırakıyorum. Benimle problemleri olan varsa onu

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde