Avustral'ya'da Türklerin gururu

Avustral'ya'da Türklerin gururu

AVUSTRALYA'NIN EN BÜYÜK BANKASI'NIN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BİR TÜRK GETİRİLDİ.

Avustral'ya'da Türklerin gururu
16px
24px
29.08.2006 12:57
ABONE OLgoogle

Avustralya Türk toplumunun yakından tanıdığı simalardan Commonwealth Bankası'nın kredi bölümü Premium Finans Victorya ve Tazmanya Müdürü ve aynı zamanda Avustralya Türk İş Konseyi'nin (ATBC) Başkanı Hüseyin Mustafa, yeni atandığı görevi ile meslek kariyerini en üst basamağa yükseltti. Bankanın Avustralya'daki dört genel müdüründen biri olan Mustafa, yeni görevinde daha çok işyeri sahiplerini hedef alacak.

Hüseyin Mustafa, geçtiğimiz hafta kesinleşen yeni görevi ile ilgili CİHAN muhabirine yaptığı açıklamada, yeni konumundan memnun olduğunu ifade ederek, konu ile ilgili Türk toplumuna ve özellikle Türk işadamlarına teşekkür etti. İşadamları ile daha sıkı ilişkiler kurarak onlara yakın olup Commonwealth Bankası'nı tercih etmeleri konusunda çalışma yapacaklarını söyleyen Mustafa, bu nedenle önümüzdeki günlerde özellikle işyerlerinin çoğunlukta olduğu bölge ve semtlerde iş bankacılığı şubeleri açacaklarını ifade etti.

Commonwealth Bankası Orta Ölçekli İşletmeler Güneydoğu Avustralya Genel Müdürü olan Hüseyin Mustafa, piyasadaki mevcut iş potansiyelini değerlendirme adına bankanın yeni stratejiler geliştirdiğini ifade ederek, "Müşterilerimiz büyürse biz de büyürüz prensibi ile çalışıyoruz" dedi.

Commonwealth Bankası'nın bundan sonraki hedefinin hızla büyüyerek daha fazla ve daha kaliteli servis vermek olduğunu söyleyen Hüseyin Mustafa, "Türk toplumu içerisinden yeni bir iş kurmak isteyen veya işini büyütmek isteyen işadamalarımızı bizimle çalışamaya davet ediyorum" diye konuştu.

Commonwealth Bankası Güneydoğu Avustralya Müdürü Hüseyin Mustafa'yı yeni görevinden dolayı ilk tebrik eden Melbourne'de faaliyet gösteren ve ATBC yönetiminde yer alan Gıda Ürünleri Toptancısı Ali Fuat Kahveci oldu.

Hüseyin Mustafa'nın başarısının ve yeni görevinin Türk işadamları ve ATBC adına çok sevindirici ve çok yararlı olduğunu belirten Kahveci, ilginç bir tesbitte bulunarak, bankaların işadamlarının değerini yeni yeni anladığını ifade etti. Daha önceleri haftalık standart maaşla çalışan birisinin bankanın nezdinde işadamlarından daha kıymetli olduğunu belirten Kahveci, "Avustralya'da bankalar işadamlarının potansiyelini yeni yeni görmeye başladı. Tahminim, yakın bir gelecekte bankaların işyeri faizleri oranları ev faizlerinin seviyesine inecektir" dedi.

Melbourne/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde