Avrupa Birliği, Antalya merkezli Southwind Airlines’a yasak getirdi

Avrupa Birliği, Antalya merkezli Southwind Airlines’a yasak getirdi

Antalya merkezli Southwind Airlines’ın Rusya ile bağlantıları olduğu gerekçesiyle Avrupa Birliği (AB) tarafından uçuş yasağı getirildi.

Avrupa Birliği, Antalya merkezli Southwind Airlines’a yasak getirdi
16px
24px
29.03.2024 23:28Güncelleme: 29.03.2024 23:29
ABONE OLgoogle

Finlandiya tarafından yapılan araştırmaların ardından AB’ye bir bilgilendirme yapıldı. Yapılan açıklamada, Southwind Airlines’ın resmi kurumsal adı olan Cortex Havacılık Ve Turizm Ticaret’in, 31 Temmuz 833/2014 Sayılı Yönetmeliğin 3d maddesi uyarınca kalkış, uçuş ve iniş yasağına tabi olduğu belirtildi.

Almanya Federal Dijital ve Ulaştırma Bakanlığı ise Southwind Havayolları’na ait bir uçağın şu anda bir Alman havaalanında olması halinde, artık kalkışına izin verilmeyeceğini bildirdi.

AB’nin ardından İngiltere’nin de benzer bir karar alması bekleniyor. Southwind Airlines’ın Antalya’dan Rusya’ya ve yoğun bir şekilde İngiltere ve Almanya’ya operasyonları bulunuyordu. Havayolu ayrıca İstanbul’dan Belarus’un başkenti Minsk’e de uçuyor.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde