Atlas Jet, Edremit'e uçuyor

Atlas Jet, Edremit'e uçuyor

Edremit ile İstanbul arasında uçak seferleri başlıyor. Daha önce Atlas Jet tarafından 5 Haziran 2006 tarihinde başlayacağı duyurulan seferlerin kesin tarihi 9 Haziran olarak belirlendi.

Atlas Jet, Edremit'e uçuyor
16px
24px
05.05.2006 23:37
ABONE OLgoogle

Edremit Ticaret Odası (ETO) ve Demre Tur işletmecisi Adem Kuşçuoğlu'nun ortak girişimleri sonucunda Körfez Havaalanı'ndaki tadilat sebebiyle Türk Hava Yolları'nın durdurduğu uçak seferleri Atlas Jet tarafından başlatılıyor. ETO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ürer, turizm bölgesi olması sebebiyle Körfez'e turistlerin gelmesinde büyük etken olan havayolunun kapalı kalmasının olumsuz bir durum olduğunu bildirdi.

Ürer, "Geçen şubat ayında yapılan EMITT Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Demre Tur sahibi Kuşçuoğlu ile girişimlerde bulunduk. Birkaç havayolu firmasıyla Edremit Körfezi'ne uçmaları için görüşmeler yaptık. Buna en olumlu yaklaşımı Atlas Jet gösterdi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi'yle irtibata geçerek Türk Hava Yolları'ndan liman kullanım iznini aldılar. Çalışmalarını tamamlayarak pazartesi ve cuma günleri olmak üzere haftada iki gün İstanbul - Edremit arasında uçma kararı aldılar. İlk sefer 9 Haziran Cuma günü gerçekleşecek. Uçak seferlerinin başlaması körfez turizmini yeniden canlandıracak." diye konuştu.

Edremit Havaalanı'nın uluslararası ulaşıma açılması için etüt çalışmaları devam ederken Türk Hava Yolları'nın iki yıldır durdurduğu uçuşların Atlas Jet tarafından başlatılması yöre turizmcileri tarafından olumlu karşılandı. Turizmciler, alanın pistinin uzatılarak kaldırma gücünün de arttırılması halinde buraya yurt dışından da büyük uçakların geleceğini, bunun da bölge turizminde patlamaya sebep olacağını savunuyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde