AstraZeneca’dan 1,5 milyar dolarlık yatırım

AstraZeneca’dan 1,5 milyar dolarlık yatırım

AstraZeneca, Singapur'da 1,5 milyar dolarlık kanser ilacı üretim tesisi kuracağını açıkladı.

AstraZeneca’dan 1,5 milyar dolarlık yatırım
16px
24px
20.05.2024 12:47Güncelleme: 20.05.2024 12:54
ABONE OLgoogle

İngiliz ve İsveç ortaklığındaki ilaç şirketi AstraZeneca, Singapur'da antikor-ilaç konjugatları (ADC'ler) ve hedefe yönelik kanser tedavisi üretmek için 1,5 milyar dolarlık bir üretim tesisi kurmayı planladığını duyurdu. İlaç üreticisinin ilk uçtan uca ADC üretim tesisi olacak tesis, Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu tarafından desteklenecek.

ADC'lerin çok aşamalı üretimi, antikorun üretilmesini, kemoterapi ilacının ve bağlayıcısının sentezlenmesini, bu elemanların konjuge edilmesini ve tamamlanmış ADC maddesinin doldurulmasını içerir. İlaç üreticisi şu anda, klinikte tamamına sahip olunan altı ADC'yi ve klinik öncesi geliştirme aşamasında daha fazlasını içeren geniş bir şirket içi ADC portföyüne sahip.

AstraZeneca, tesisin inşaatına 2024 yılı sonuna kadar başlamayı hedefliyor ve tesisin 2029 yılından itibaren faaliyete geçmesini bekliyor.

AstraZeneca CEO’su Pascal Soriot yaptığı açıklamada, "Karmaşık üretimdeki mükemmellik konusundaki itibarı göz önüne alındığında, Singapur yatırım için dünyanın en cazip ülkelerinden biri. AstraZeneca'nın 1,5 milyar dolarlık ADC üretim tesisini bu ülkede kurmasından heyecan duyuyorum" dedi.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde