Asabi CEO'nun 'Çikolata' istifası

Asabi CEO'nun 'Çikolata' istifası

CEO'su olduğu Patiswiss çikolata markasına ait ürüne 'küflenmiş' yorumu yapan müşterisine hakaret eden Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu istifa etti.

Asabi CEO'nun 'Çikolata' istifası
16px
24px
22.04.2024 13:53Güncelleme: 22.04.2024 17:01
ABONE OLgoogle

Sosyal medya hesabından duyuru yapan Patiswiss Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucusu Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Müşterisine hatalı cevap verdiğini kabul eden Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu görevine bu sözlerle veda etti:

Her şeyin önüne koyduğum tüketicilerimizden birini, hatalı bir cevapla üzdüm. Özellikle her geçen yıl kadın istihdamını artırmayı, iş hayatındaki eşitliğini savunmayı kendine misyon edinmiş biri olarak hemcinsime vermiş olduğum hatalı cevabın savunması olmayacağını elbette biliyorum. Bu yaptığımın çok yanlış bir davranış olduğunu sonuna kadar kabul ediyor, yaşanan bu tatsız hadise nedeniyle başta kendisinden, sonrasında tüm tüketicilerimizden ve değerli kamuoyundan samimi bir şekilde özür diliyorum.

Samimi özrümün bir yansıması olarak bugün itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrılıyorum.

Görev değişikliği, Yönetim Kurulu kararıyla hızlıca ilan edilecektir.

NELER OLMUŞTU?

Bir tüketici LinkedIn’da marketten aldığı Patiswiss markalı çikolatanın küflendiğini paylaşarak satın aldığı çikolata markasının CEO’sunu paylaştığı gönderiye etiketlemişti. 

Bunun üzerine sinirlenen Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, çikolatalarının küflenmeyeceğini belirterek önce suçu vatandaşa attı, ardından paylaşımı yapan vatandaşa hakaretler edip tehditler savurdu.
Tunaoğlu, yaptığı paylaşımda vatandaşın karşısında kendilerinin ve binlerce şubesi olan Migros marketin olduğunu belirterek, satın alınan ürünlerin asla küflenmeyeceğini iddia etti.

Küflenme iddialarını yalanlayan CEO, bu durumun oluşmuş olmasını ise vatandaşın evindeki nem oranına bağladı. Küf iddialarının prim yapılmak için ortaya atıldığını iddia eden Tunaoğlu, herkesin ürününü arkasında olduğunu ve avukatların kendisi ile iletişime geçeceğini söyledi.

Tunaoğlu, “Ayrıca! Bize böyle bir durum olsa söyler telafisini istersin! Karşında senin dev MİGROS ve biz varız. Herkes ürünün öyle arkasındaki! Haydi size kolay gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle ama ben kendi işimi kendim çözmeyi severim” ifadelerini kullandı. Patiswiss şirketi daha sonra özür metnini, "Patiswiss markası olarak ürünlerimizin raf ömrü boyunca taze ve sağlıklı bir şekilde kalmasını sağlamak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Her geri bildirimi, ürünlerimizi geliştirmek için bir fırsat olarak görüyoruz. Müşterimizin yaşadığı olumsuz deneyimden dolayı derin bir özür diler, sorunun çözümü için elimizden geleni yapacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz" sözleriyle yayınladı.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde