Apple'ın piyasaya süreceği iOS 18 ile ücretsiz olacak uygulamalar

Apple'ın piyasaya süreceği iOS 18 ile ücretsiz olacak uygulamalar

iOS 18 'in getireceği yeni özellikler sayesinde, şu anda ücretli olarak kullandığınız birkaç uygulamia işlevsiz kalacak.

Apple'ın piyasaya süreceği iOS 18 ile ücretsiz olacak uygulamalar
16px
24px
15.06.2024 15:26Güncelleme: 15.06.2024 16:00
ABONE OLgoogle

Apple’ın bu yıl sonlarında piyasaya süreceği İOS 18, birçok yeni özellik, uygulama ve işlevle geliyor. Bu güncellemeler, şu anda üçüncü taraf geliştiriciler tarafından sunulan bazı uygulamalara olan ihtiyacı ortadan kalkacak ve bu da kullanıcılara önemli miktarda tasarruf imkanı sağlayacak.

iOS 18 İLE İŞLEVSİZ KALACAK 7 UYGULAMA

Apple’ın yazılım güncellemeleri genellikle üçüncü taraf uygulamalarının sunduğu bazı işlevleri kendi bünyesine katarak kullanıcılarına daha entegre bir deneyim sunar. iOS 18 ile birlikte, bazı popüler uygulamalara olan ihtiyacın azalabileceği ve bunun da aylık harcamalarınızı düşürebileceği belirtiliyor. İşte iOS 18’in yerini alabileceği bazı önemli uygulamalar:

iOS, iPadOS ve macOS zaten bir süredir şifre yönetimi yapabiliyor. Ancak iOS 18 ile birlikte Apple, kendi bağımsız şifre yöneticisini sunacak. Bu, LastPass gibi popüler şifre yöneticilerine olan ihtiyacı azaltıyor. Ayrıca Apple Şifreleri üçüncü taraf tarayıcılar olan Chrome ve Edge ile de çalışabilecek.

Apple Intelligence, iOS 18 ile birlikte yazdığınız metinlerde yazım ve dilbilgisi hatalarını kontrol edebilecek. Ayrıca metinlerin tonunu veya kısalığını değiştirmek için yeniden yazma önerileri sunabilecek. Bu özellikler, Grammarly’nin sunduğu hizmetlere benzer ve abonelik gerektiren birçok özelliği ücretsiz olarak sağlıyor.

Otter, sesli kayıtları metne dönüştürme konusunda popüler bir uygulama. Ancak iOS 18, Notlar uygulaması üzerinden sınırsız ses kaydı ve transkripsiyon sunarak Otter AI’ın yerini alacak.

TapeACall, telefon görüşmelerini kaydetmek için popüler bir uygulama. Ancak iOS 18 ile birlikte gelen yerleşik arama kaydetme özellikleri, bu uygulamaya olan ihtiyacı azaltacak. Üstelik bu yeni özellik, otomatik metin transkripsiyonu da sunacak.

Siri, ChatGPT Plus’ın sunduğu yapay zeka tabanlı metin yanıtlarını sunacak. Bu sayede, ChatGPT Plus aboneliğine ihtiyaç duymadan benzer işlevleri ücretsiz olarak kullanabileceksiniz.

iPhone 14 ile gelen uydu üzerinden acil SOS mesajları gönderme özelliği, iOS 18 ile birlikte herhangi bir metnin uydu üzerinden gönderilmesine olanak tanıyacak. Bu da Bullitt Satellite Messenger gibi hizmetlere olan ihtiyacı ortadan kaldıracak.

Apple Maps, binlerce yürüyüş parkurunu tarayıp filtreleyebilecek. Bu, AllTrails Plus gibi ücretli hizmetlere olan ihtiyacı yok edecek.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde