Antika saate rekor bedel

Antika saate rekor bedel

Antik A.Ş'nin, Osmanlı için özel yapım mineli cep saatleri ve koleksiyonluk kol saatlerinden oluşan saat müzayedesi, Antik Palace'da yapıldı.

Antika saate rekor bedel
16px
24px
31.03.2007 22:22
ABONE OLgoogle

Patek Philippe, Rolex, Breguet, Vacheron & Constantin, Jaeger Le Coultre, IWC ve Audemars Piguet marka saatlerin satışa çıkarıldığı müzayedede, dünyada sadece 3 tane üretilmiş, Jaeger Le Coultre firmasının platin paravanlı, paravan içi ''Türk Hamamı'' tasvirli saati 100 bin YTL'ye alıcı buldu.

Kraliçe II. Elizabeth'in taç giyme töreninde taktığı 18 ayar pırlanta taşlı Jaeger Le Coultre marka saat 30 bin YTL'ye, dünyanın ilk su geçirmez saati olarak nitelenen, Rolex'in 1927 üretimi ''Cushion'' modeli 27 bin YTL'ye satıldı. Bir benzeri Dolmabahçe Sarayında yer alan Osmanlı armalı, Osmanlıca rakamlı 19. yüzyıl bronz masa saati ise 30 bin YTL'ye alıcı buldu.

Müzayedede, Adnan Menderes'e IWC firması tarafından hediye edilen, arkasında ''Adnan Menderes'' imzası bulunan 7.11.1958 tarihli altın kol saati de 12 bin YTL'ye satıldı. Sınırlı sayıda üretilmiş ve kadranında Kanuni Sultan Süleyman tuğralı saat ile İznik çini motifleriyle süslenmiş saatlerin de yer aldığı müzayedede, 1800'lü yılların en büyük saat pazarı olan Osmanlı İmparatorluğu için üretilen, detaylı mine çalışmaları ve İstanbul resimleri bulunan birçok altın cep saati satışa çıkarıldı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde