Albaraka Türk'ten ilkokul öğrencilerine hediye kitap

Albaraka Türk'ten ilkokul öğrencilerine hediye kitap

Albaraka Türk, Milli Egemenlik Haftası sebebiyle birinci sınıf öğrencilerine 250 kitap dağıttı.

Albaraka Türk'ten ilkokul öğrencilerine hediye kitap
16px
24px
26.04.2008 11:42
ABONE OLgoogle
Albaraka Türk Van Şube Müdürü Selami Coşkun, İkinci Müdür Ercan Yıldız ve esnaf Cumhur Dikici'nin katılımıyla gerçekleşen dağıtımda anaokulu ve 1. sınıf öğrencilerine yaklaşık 250 kitap dağıtıldı.

Şube Müdürü Selami Coşkun, banka olarak bu tarz kültür ve eğitim programlarına çok önem verdiklerini belirterek, bu kapsamda 'Mesnevi'den Seçmeler' kitabıyla çocukların okumayı daha etkin başlamasını amaçladıklarını söyledi. Coşkun, "Bu eğitime bizler çok önem veriyoruz. Bankamız Türkiye geneli tüm illerimizde bu hikâye kitaplarını dağıtmaktadır. Milli Eğitim ile yaptığımız görüşmeler neticesinde dağıtım yapılacak olan okul isimleri alındı. Bizler genel olarak maddi durumu el vermeyen öğrenciler olmasını talep ettik. Belki bu öğrencilerin kitap alabilecek durumu yoktur ve bu amaçla en azından okuyacak bir kitabı olsun istedik. Ve bu yönde okullarımız seçildi. Bu bizim dağıtımını 5 okulda yaptık" dedi.

Yapılan ziyaret ve kitap dağıtımından memnun olduklarını ifade eden Hacıbekir İlköğretim Okul Müdürü Osman Ayşin de, özellikle okulların kapanmasına doğru yapılan dağıtımın son derece yerinde bir karar olduğunu vurguladı.

Küçüklerin anlayacağı bir dil ve üslupla hazırlanan 'Mesnevi'den seçme hikâyeler' isimli kitabı Mustafa Baydemir derleme yaparken, Hasan Aycın da çocuklar için resimledi. Kitapta, birbirinden farklı masallar yaşanılan yerler ve olaylar hakkında çocuklara bilgiler veriliyor. İnsanlar ve hayvanlar arasındaki ilişkilerle ilgili büyüme çağındaki çocuklar için önemli mesajların ve öğretilerin bulunduğu kitapta, hayvanların insanlar için önemli bir arkadaş ve yardımcı olabileceği de vurgulanıyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde