Akmerkez'in aldığı 'hava parası'na suç duyurusu

Akmerkez'in aldığı 'hava parası'na suç duyurusu

Akmerkez'de bulunan Simm Tekstil, Akmerkez yönetimini yasalara aykırı olarak 'hava parası' karşılığında 'şerefiye' faturası kesmekle suçladı.

Akmerkez'in aldığı 'hava parası'na suç duyurusu
16px
24px
29.05.2006 00:00Güncelleme: 25.10.2023 14:51
ABONE OLgoogle

Firma 'Bilgi Edinme Yasası'na aykırı hareket etmekle suçladığı Akmerkez yöneticileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Simm Tekstil'in diğer kiracıların ödeme durumlari ile ilgili bilgi isteğini içeren bir ihtar çektiği belirtilen dava dilekçesinde de, Bilgi Edinme Yasası hükümlerine göre, 15 gün içerisinde bilgi vermekle yükümlü olan şirketten kendilerine herhangi bir yanıt verilmediği kaydedildi. Dilekçede ilgili yasa gereğince aralarında Akmerkez GYO İcra Kurulu Başkanı Aslan Badi ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Raif Dinçkök'ün de bulunduğu 11 şirket yöneticisinin TCK'nın 'ayrımcılık' suçlarını içeren 122. maddesi ve Bilgi Edinme Yasası'na muhalefet suçlarından cezalandırılmaları talep edildi.

Sabah

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde