AK Parti'den ekonomi zirvesi hakkında ilk açıklama: Ekonomi yönetimimiz ne yaptığını biliyor

AK Parti'den ekonomi zirvesi hakkında ilk açıklama: Ekonomi yönetimimiz ne yaptığını biliyor

AK Parti MYK toplantısının ardından açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP'nin ekonomi kurmayları arasında arasında 4 saat 15 dakika süren görüşmeyi değerlendirdi.

AK Parti'den ekonomi zirvesi hakkında ilk açıklama: Ekonomi yönetimimiz ne yaptığını biliyor
16px
24px
24.06.2024 18:37Güncelleme: 24.06.2024 18:48
ABONE OLgoogle

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti Konferans Salonu'ndaki toplantı saat 15.10'da başladı.

"CUMHURBAŞKANIMIZ CUMHUR İTTİFAKININ BİRLİĞİ KONUSUNDA HASSASİYETİNİ VURGULADI"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK'nın ardından açıklama yaptı. Çelik'in konuşmasından satır başları şöyle:

"Cumhurbaşkanımız önümüzdeki yaz döneminin iyi değerlendirilmesi gerektiği, Cumhur İttifakı siyasetinin vatandaşa ulaştırılmasını ifade ettiler. İttifakın birliği konusunda hassasiyetlerini bir kez daha vurguladılar.

"ŞURAYA DA BURAYA DA VERGİ GELECEK AÇIKLAMALARI SPEKÜLATİFTİR"

Orta vadeli program kapsamında vergi adaleti için çeşitli konular görüşülüyor. Sosyal medyada sızan açıklamalar spekülatiftir. Vergi adeleti için yapılan çalışmalardır bunlar. Taslakta uygun görülen görülmeyen her şey yazılır. Şuraya da buraya da vergi gelecek açıklamaları spekülatiftir. Resmi olarak açıklanmamış spekülasyonlara itibar edilmemeli. Vergide adalet hedeflenirken uzman gözü ile değerlendirmeler yapılacak.

"EKONOMİ YÖNETİMİMİZ NET, ŞEFFAF, SIKINTILARI GİDERECEK PROGRAM UYGULUYOR"

Ekonomi yönetimimiz net şeffaf, sıkıntıları giderecek program uyguluyor. Cumhurbaşkanımızın desteği yüksektir. Mehmet Şimşek Bey'in ifadeleri takip edilmesi önemli.

"EKONOMİ YÖNETİMİMİZ NE YAPTIĞINI BİLİYOR"

Öz güvenli bir hükümete sahibiz. Burada gündeme getirilen konular hükümetin zaten bildiği bakanlığın üzerinde çalıştığı konular. Bir şey gündeme getiriliyor muhalefet tarafından zaten gündemde olup da yapılırsa biz getirdik de yapıldı oluyor. Bugünkü görüşmede Mehmet Şimşek Bey basına verilen konularda hükümet olarak ne yaptığımızı dünya örnekleriyle paylaşmış oldu. Onlar öneri getirdik çok kabul görmedi diye açıklama yapmışlar. Herkes öneri getirebilir. Ekonomi yönetimimiz ne yaptığını biliyor öngördükleri takvim kusursuz bir şekilde işliyor. Mehmet Bey talep üzerine ekonomi vizyonumuzu paylaşmış oldu."

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde