Adidas biten Kanye West işbirliği ardından kar elde etti

Adidas biten Kanye West işbirliği ardından kar elde etti

Adidas, rapçi Kanye West ile olan iş birliği ilişkisini 2022 yılında bitirmişti. Adidas sona eren işbirliğinin ardından 700 milyon Euro kar elde etmeyi beklediğini açıkladı.

Adidas biten Kanye West işbirliği ardından kar elde etti
16px
24px
17.04.2024 17:31Güncelleme: 17.04.2024 18:52
ABONE OLgoogle

Adidas, sosyal medyada yaptığı Yahudi karşıtı yorumlar nedeniyle Kasım 2022'de West ile iş birliğini sonlandırdı ancak şirket büyümeye devam etti.

İŞ BİRLİĞİ BİTTİ KAR KATLANDI

Şubat ayında Alman spor giyim devi, West ile olan ortaklığından kalan Yeezy spor ayakkabılarını en düşük maliyetle satmayı planladığını açıklamıştı. Adidas ayrıca bu yılın ilk çeyreğinde 150 milyon Euro değerinde Yeezy ürünü daha sattığını ve yaklaşık 50 milyon Euro daha kar elde ettiğini söyledi.

Adidas , West'le olan anlaşmasını sonlandırmasından sonra ardından gelirlerini 60 milyon Euro'dan 336 milyon Euro'ya yükseldiğini açıkladı.

SATIŞ GELİRLERİ HAYIR KURUMLARINA BAĞIŞLANACAK

Adidas ,Yeezy marka ayakkabıların gelirleri bu yılın sonlarına doğru yaklaşık 200 milyon Euro'ya satılacağını, ancak artık üretilmeyeceğini aktardı. Adidas ,geçen yıl satışlardan elde edilen gelirin tümünü hayır kurumlarına bağışlama sözü verdi.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde